zavřít

Chystá se Pentium 4 s 1 MB cache

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Další klacek pod nohy rozbíhající se oblibě Athlonu 64 hodlá hodit Intel v podobě nové varianty Pentia 4 (Northwood).

Po představení „extrémního“ Pentia 4, které převzalo po Xeonu 2 MB L3 cache, přijde Intel s Pentiem 4 s 1 MB L2 cache. Tyto procesory budou mít podporu 800 MHz QPB FSB, HyperThreadingu a samozřejmě mají obsahovat dvojnásobné množství L2 cache oproti běžnému Pentiu 4.

Spekulace, které tvrdí, že existují určité problémy s uvedením 90 nm výrobního procesu, vyvrátil samotný Intel. Ovšem k uvedení Prescottů (3,2 a 3,4 GHz) do masového prodeje nedojde dříve než na přelomu roku. Je jasné, že Intel hledá zbraň proti nástupu Athlonu 64, který už je reálně k dostání v některých velkoobchodech. Ačkoliv skutečně masivní produkce Athlonů 64 začne až v příštím roce (info), zkrátka nevypadá dobře pro image Pentií u zákazníků, když v testech celkem jasně vede konkurenční procesor, i když na druhou stranu občas má problémy s kompatibilitou (info)…

zdroj: X-BitLabs

celeb

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.