Halo Wars: Definitive Edition

Halo Wars: Definitive Edition

Články

Halo Wars: Definitive Edition je k dostání samostatně i na Steamu

Doposud byla k dostání remasterovaná Definitive Edition prvního dílu Halo Wars jen v rámci balíčku s Halo Wars 2. Microsoft ovšem 20. dubna vydá první díl téhle realtime strategie i samostatně na PC a Xbox One a překvapivě nejen na Windows Store, ale také na Steamu. Poprvé si tak můžete zkusit strategii z roku 2009 i na osobních počítačích.

Halo Wars 2 představila se strašlivým Atrioxem i remaster prvního dílu

Druhý díl realtime strategie Halo Wars pro Xbox One a Windows 10 vyjde 21. února příštího roku a abyste byli řádně natěšení, nový filmeček důkladně představuje hlavního záporáka Atrioxe. Pokud byste mysleli, že je to jen inteligentnější Brute s vlastní armádou, dramatické líčení jedné AI vám vysvětlí, že Atriox je válkou zocelený veterán, který se nakonec vzepřel Covenantu a k překvapení všech dokázal přežít. Takže teď je to kapitánovi Jamesi Cutterovi a lodi Spirit of Fire, aby Atrioxe zastavili.

Lokalizovaná infografika připomíná statistiky série Halo

O tom, jak veleúspěšná je značka Halo, si nedovolí pochybovat snad ani ten nejzarytější majitel PS3. Tohle prostě Microsoftí sérii nikdo neodpáře. Stejně jako pořádné nastartování a zpopularizování first person stříleček v době, kdy se jim na konzolích ještě zase tolik nedařilo. K příležitosti vydání Halo 4 se na internetu nedávno objevila pěkná infografika, která vám sesumíruje sci-fi sérii v kostce. Nejde ale o příběh, jako spíše o úspěšnost, odehrané zápasy a připomenutí všech dílů série. A díky českému Microsoftu je teď infografika i v češtině.

Bungie brali Halo Wars od Ensemble za "ku*vení" značky

Studio Ensemble už neexistuje, tvůrci série Age of Empires skončili v roce 2009 a jejich posledním titulem byla realtimeovka Halo Wars pro X360. Člověka proto hned zlomyslně napadne, že se tým, který po celou dobu své existence dělá úspěšné PC hry, spálil hned při prvním kontaktu s konzolí. Ony ale ty důvody, proč Microsoft Ensemble zavřel, asi byly všelijaké. Přesto se vraťme právě k Halo Wars, protože to byla/je hra zajímavá hned z několika důvodů.

Film Halo, který nebyl a nikdy nebude

Svého času se šuškalo o tom, že by chtěl Microsoft zfilmovat Halo. Jednu z největších a nejúspěšnějších herních značek. Tahouna Xboxu. Hlavní zbraň proti Sony. Po měsících spekulací, kusých zpráv a jednoho krátkého filmečku přišla zpráva, že se předprodukce Halo filmu ruší. Kolotoč okolo tvorby filmu na motivy Halo by se dal označit za souboj titánů, kteří si navzájem nerozumí. V jednom rohu ringu Microsoft, ve druhém Hollywood. Uprostřed chudák Blomkamp. Kdo s koho? Nikdo.

Bleskovky

  • 18. 4. 2017 - Halo Wars: Definitive Edition dorazí 20. dubna na Xbox One, Win10 a Steam. (+ video)

  • 28. 12. 2016 - V průběhu příštího roku vyjde i samostatná PC a Xbox One verze Halo Wars: Definitive Edition. Původně to přitom vypadalo, že se k ní dostanou pouze ti, kdo si předobjednají Halo Wars 2.

ORIGINÁL

Halo Wars
9/10
Halo Wars
Strategie
Xbox 360
únor 2009
Hodnocení Metacritic:
81/100