Haimrik

Haimrik

Články

Na PC a konzole vychází Haimrik, středověká akce postavená na slovech

Haimrik se krve ani komiksově podaného násilí nebojí a akce si ve hře užijete dost. Jenže celá se točí kolem slov, se kterými hra nakládá poměrně unikátním a nevídaným způsobem. Titulní hrdina je totiž pisálek s magickou knihou a fantazií, díky které tepe do monochromatického sépiového středověkého světa jedno slovo za druhým.

Nové hry, které vyjdou v příštím týdnu

Vyprahlý vzduch venku nahrává spíš než hraní návštěvě bazénu, ale na poli nových titulů ještě pořád odmítá zavládnout sucho. Tento týden vychází třeba kreslená skákačka s velmi neotřelou herní mechanikou, bláznivé arkádové závodění a chystá se i návštěva inkvizitorů ze světa Warhammeru 40 000. Krvavou třešničkou na dortu pak bude výlet do meziválečného Londýna sužovaného španělskou chřipkou a upíry. Video připravil, sestříhal a namluvil Honza Vondrášek.

Za dva týdny vám pod rukama ožijí slova nadějné plošinovky Haimrik

Nebožák Haimrik u nás v redakci platí za jedno z nejpříjemnějších překvapení loňského Gamescomu. Minimalistický sépiový styl s příměsí hektolitrů krve, které častěji tryskají z Haimrika než z jeho nepřátel, nás zaujal na první pohled. A na ten druhý nás dostal opravdu nevídaný herní mechanismus zhmotňování slov. O hře jsme od té doby neslyšeli a najednou prásk, datum vydání 5. června.