Grand Kingdom

Grand Kingdom

Články

Games with Gold kraluje Shadow Warrior, PS Plus má Rime a Knack

Je tu další měsíc a s ním pravidelná várka her, které dostanou všichni předplatitelé služby PS Plus na konzolích od Sony a Games with Gold na strojích od Microsoftu. Některé měsíce jsou slabší, jiné silnější. Únor udělá dle mého názoru radost majitelům Xboxu, zatímco vlastníci PlayStationu nemají moc co oslavovat.

Japonská hybridní RPG strategie Grand Kingdoms se chlubí soubojovým systémem i online módem

Ještě během víru zpráv z E3 vyšel na PS4 a PS Vita nadějně vypadající japonský titul Grand Kingdom. Zdánlivě jde o klasickou RPG strategii japonského ražení. Nicméně, při bližším pohledu je vidět, že se šéf vývoje Tomohiko Deguči (stojí např. za Muramasa: Demon Blade) a jeho tým Monochrome opravdu snažili, aby vytvořili unikátní titul, který se bude snažit posunout hranice žánru. V Grand Kingdom se tak kombinuje hned několik prvků, které spolu dobře fungují.

Taktické japonské RPG Grand Kingdom se v červnu podívá i na západ

Blýská se snad na lepší časy a čeká nás více lokalizovaných japonských her? Dalším z titulů určených původně jen pro japonský trh, který nakonec vyjde i v anglické lokalizaci na PlayStation 4 a PlayStation Vita (a možná i PC) je Grand Kingdom. Jde o hybridní taktické RPG, které se škatulkám vzpouzí jak to jen jde. Kombinuje správu vaší kumpanie žoldáků, taktické skládání party a vytváření celkové strategie pro střet a realtime souboje, které ale využívají podobný systém akčních "bodů", jako třeba Valkyria Chronicles – ovšem tentokrát ryze ve 2D.

Bleskovky

  • 31. 1. 2018 - Členové PS Plus programu obdrží v únoru Knack (PS4), RiME (PS4), StarBlood Arena (PSVR), Spelunker HD (PS3), Mugen Souls Z (PS3), Exiles End (PSV) a Grand Kingdom (PSV / PS4). (+ video)

Hodnocení Metacritic:
78/100