Fable Anniversary

Fable Anniversary

Články

Dubnové Games with Gold a PS Plus nadělují výborné Uncharted a prvotřídní závodní simulátory

Spousta vydavatelů a vývojářů se nám snaží pomoct v boji proti nudě v „domácím vězení“ tím, že dávají své hry do slev, bundlů, nebo úplně zdarma. Nesmíme ale zapomínat ani na služby, které máme dlouhodobě předplacené, ať už jde o počítačový Xbox Game Pass a Uplay+, nebo konzolové Games with Gold a PlayStation Plus, kterých se týkají následující řádky.

Fable, Black & White a další - na studio Lionhead se jen tak nezapomene

29. duben není datum, ke kterému by se v historii lidstva vázaly zásadní událostí. Když nepočítáme tragický skon Ivety Bartošové, dobytí města Orléans vojsky pod vedením Johanky z Arku, překonání hranice 100 km/h v automobilu nebo svatbu Hitlera s Evou Braunovou, moc důležitého se toho v tento den nestalo. Herní průmysl ale přispěchal na pomoc a historickou reputaci 29. dubna se pokusil vylepšit definitivním koncem studia Lionhead, k němuž došlo na den přesně 20 let od jeho založení. Po období zvažování se totiž nepodařilo najít pro studio kupce, takže několik desítek zbývajících vývojářů šlo v pátek 29. dubna do práce naposledy. A protože studio Lionhead neslo díky Peteru Molyneuxovi na svých bedrech dědictví slavného studia Bullfrog, stojí za to se ohlédnout, jaké hry vlastně po Lionhead zůstanou. Kvůli některým z nich totiž řada hráčů na Lionhead jen tak nezapomene.

Za týden vyjde PC verze remaku Fable Anniversary

Zatímco vydání PC verze Fable II se zřejmě už nikdy nedočkáme, první Fable vyjde na PC už podruhé, tentokrát v podobě remaku Fable Anniversary. Na Xbox 360 vyšla hra letos v únoru (viz naše recenze) už příští týden bude k mání i PC verze. A při té příležitosti vydali tvůrci z Lionhead Studios trailer, který PC verzi přibližuje.

Lionhead připravuje PC verzi Fable Anniversary

„Fable Anniversary je připomínkou starých herních časů v poměrně hezkém kabátku, který je ale posetý trhlinami nejrůznějších chyb a nedodělků, což je velká škoda,“ shrnul Honza Olejník kvality HD remaku deset let starého akčního RPG pro X360 a v recenzi hře nakonec vlepil hodnocení 6/10. Podle vývojářů z Lionhead si však o PC verzi hry, která vyšla na X360 letos v únoru, psalo tak obrovské množství hráčů, až se nechali přemluvit k portu pro PC. Takže s pravdou ven, kdo z vás naprogramoval robota, aby Lionhead vzkazy posílal?!

Vyhlášení výherců v soutěži o Xbox 360 ovladače s Fable III motivem

Dnes už není nic jako dřív. Skvěle to svého času vystihl Bart Simpson (citovali bychom, ale paměť už taky není co bývala), a jakkoli nehovořil o výdrži gamepadů, strefil stejně hřebík na hlavičku. Každý pravidelný hráč potvrdí, že jsou jako z papíru bez ohledu na konzoli. Člověk skoro nestíhá naklikávat v e-shopu nové do zásoby. Proto jsme ale tady, abychom vám alespoň pro jednou vrazili gamepad do ruky zadarmo. Vyškemrali jsme pro vás od Microsoftu do soutěže pět kusů X360 ovladače s motivem Fable III. Získat jste jeden z gamepadů mohli po zodpovězení trojice jednoduchých otázek, což se mnohým z vás podařilo. Pětici vylosovaných šťastlivců najdete v článku společně se správnými odpověďmi.

Trailer připomíná vydání HD remaku Anniversary klasického Fable

O původním Fable se asi nedá říci, že by to byla nedoceněná hra, ale stejně mi přijde, že byla v průběhu času tak trochu pozapomenuta. Přitom ale přinesla skvělý reaktivní otevřený svět, velkou svobodu při profilaci postavy a nekonečné hodiny zábavy, o znovuhratelnosti ani nemluvě.

Bleskovky

  • 15. 11. 2021 - Vypadá to, že se hry z Xboxu 360 dočkají vylepšené zpětné kompatibility

  • 28. 2. 2018 - Na seznam zpětně kompatibilních X360 her pro Xbox One přibyly tituly The Witcher 2: Assassins of Kings, Forza Horizon, Fable Anniversary a Crackdown.

  • 1. 6. 2016 - Neoficiálně: Dalšími zpětně kompatibilními X360 hrami pro Xbox One budou Dragon Age II, Fight Night Round 4, Burnout Revenge, Fable Anniversary a Need for Speed: Hot Pursuit.

  • 23. 5. 2016 - Neoficiálně: Dalšími zpětně kompatibilními X360 hrami pro Xbox One se stanou Need for Speed Hot Pursuit, Skate 2, Dragon Age 2, Burnout Revenge, Fight Night Round 4, Fable Anniversary a Crackdown 2.

  • 6. 6. 2014 - Potvrzeno: Fable Anniversary míří na PC.

Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Hodnocení Metacritic:
68/100
Datum recenze:
19. února 2014
Recenze