Dragon Quest X

Dragon Quest X

Články

Dragon Quest X míří v Japonsku na PC, dočkáme se také?

A ještě jedna regionálně ne zcela veselá zpráva. Letitá (první díl vyšel skoro před třiceti roky!) série Dragon Quest si to na stará kolena namíří na PC. Skrze Famitsu to oznámil Square Enix, který plánuje vydání Dragon Quest X na PC. Jde o MMORPG, které vyšlo původně jen na Wii a Wii U. Jenže PC je platforma MMORPG zaslíbená, a tak se v září podívá hra i tam.

Dragon Quest X bude online RPG pro obě Wiička

Těžko říci, kolik příznivců má u nás série Dragon Quest, ale minimálně díky vynikajícímu osmému dílu z PlayStation 2 by vás tak deset až patnáct být mohlo. A když se k tomu přidá těch pár, co se do série zamilovalo díky Dragon Quest IX z DSka, tak už to dá dohromady partu, která by si mohla užít Dragon Quest X při společném hraní. Proč společně a ne každý sám? Protože Dragon Quest X: Rise of the Five Tribes bude online záležitost určená pro kooperativní hraní. Sólo hraní bude hra podporovat, ale když je stavěná pro kooperaci, asi to nebude extra zábavná varianta.

Bleskovky

  • 15. 3. 2016 - Square Enix nabízí Japoncům do konce března bezplatné hraní WiiU verze Dragon Quest X, poté musí buď začít platit nebo přejít na neplacenou offline verzi.

  • 23. 6. 2014 - Square Enix oznámilo, že se chystá vydat na 3DS, Wii a WiiU nové hry. Zatím bylo oznámeno Final Fantasy Explorers, Dragon Quest IX a Dragon Quest X.