Dragon Quest X míří v Japonsku na PC, dočkáme se také?
zdroj: tisková zpráva

Dragon Quest X míří v Japonsku na PC, dočkáme se také?

24. 6. 2013 15:37 | Téma | autor: Aleš Smutný |

A ještě jedna regionálně ne zcela veselá zpráva. Letitá (první díl vyšel skoro před třiceti roky!) série Dragon Quest si to na stará kolena namíří na PC. Skrze Famitsu to oznámil Square Enix, který plánuje vydání Dragon Quest X na PC. Jde o MMORPG, které vyšlo původně jen na Wii a Wii U. Jenže PC je platforma MMORPG zaslíbená, a tak se v září podívá hra i tam.

Problém je v tom, že zatím jen v Japonsku, což není úplně trh, který by oslovoval naše hráče. Přeci jen, ta jazyková a časová bariéra, o dalších ani nemluvě, není tak snadno překonatelná. Nicméně naděje umírá poslední a třeba tu nějaká šance na západní port je. Nebylo by to úplně nepravděpodobné, protože trh dokáže uživit celkem dost MMO her, které nejsou produkčně extrémně náročná.

Vše je nadějnější o to, že se o anglické verzi Dragon Quest už nějakou dobu velmi tiše v zákulisí šušká a uvedení skrze PC platformu by se zdálo být snazším a logickým. Navíc, pro určitou skupinu hráčů by měl tenhle hodně staromilský vizuální styl MMORPG určité kouzlo. Prozatím vezměte za vděk přihláškou do bety a benchmarkem Dragon Questu X. Nemusím snad zdůrazňovat, že je obé v japonštině, ne?

Nejnovější články