zavřít

V kyperpunkové adventuře State of Mind žijete ve dvou realitách

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Switch

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

S bídnou vidinou budoucnosti se ve světě her asi roztrhl nějaký pytel. Na Cyberpunk 2077 si sice ještě nějaký čas počkáme, ale diskuze o něm ne a ne vychladnout. Cageovo povedené dílo Detroit: Become Human sice už trochu chladne, ale jeho kyberpunk vypadá opravdu parádně. Brzy svou trošku do mlýna přidá i Daedalic Entertainment se zase trochu jinou budoucností v adventuře State of Mind.

Děj hry vás zavede do Berlína roku 2048, kde ve špinavých ulicích přežívá chudina, v horních patrech se láduje kaviárem smetánka, a tak nějak všude pobývají, pracují a zjednávají pořádek bezcitní androidi. Vaše role v tomto světě bude dvojí. Jak totiž vyplynulo z blogu kreativce Martina Ganteföhra stojícího za State of Mind, čeká vás příběh dvou postav ve dvou odlišných světech.

Zatímco v temných ulicích budete řešit vlastní i světové problémy v kůži novináře a kritika technologií Richarda Nolana, ve virtuálním městě City 5 se seznámíte s Adamem Newmanem. Oba protagonisty spojuje záhada prostupující napříč oběma jejich světy.

Ganteföhr slibuje nahlížení na problematiku dvou odlišných světů a v nich žijících pánů z mnoha různých perspektiv. Dokonce si občas odskočíte do takzvaných mement – hratelných vzpomínek na minulost, které vám pomohou s pochopením ve hře přítomné budoucnosti. V každém případě půjde o vyprávění na velice osobní úrovni.

„Vztah mezi dvěma protichůdnými světy, a vlastně i oběma protagonisty, je srdcem celé hry. State of Mind ale není v prvé řadě thrillerem o technologiích budoucnosti, ale o lidech, kteří v ní musí žít,“ píše Ganteföhr na blogu PlayStationu. Roztříštění společnosti a charakterů postav je podpořeno i grafickým stylem. Lowpoly stylizace byla zvolena záměrně, aby postavy vypadaly přesně tak křehce, jak jsou popsané příběhem.

Atmosféra adventuře State of Mind nechybí, tak snad bude i ten příběh stát za to. Jeho plnohodnotné odhalení by vám mělo trvat kolem 15 hodin a můžete se do něj pustit od 15. srpna na PC, PlayStation 4, Xbox One a Switch. Na Steamu už je spuštěna předobjednávka s 10% slevou za 27 eur, která končí den po samotném vydání.

Tagy: akční sci-fi adventura E3 2016

Zdroje: blog.playstation

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.