Cyberpunk 2077 vám nedovolí řídit létající auta a nenabídne mikrotransakce
zdroj: tisková zpráva

Cyberpunk 2077 vám nedovolí řídit létající auta a nenabídne mikrotransakce

21. 6. 2018 17:25 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Do včerejšího Fight Clubu jsme si pozvali Bětku Trojanovou, která měla (na rozdíl ode mě) to štěstí, že se na E3 zúčastnila prezentace očekávaného Cyberpunku 2077 za zavřenými dveřmi. Pokud vás tedy zajímají její dojmy, neváhejte kouknout na záznam videa. Bětce jsem položil dotaz ohledně možnosti létání s auty, ale o ničem takovém se v prezentaci prý nehovořilo. Teď už víme proč. Bohužel.

„Nebude vám dovoleno řídit létající auta, ale budou hrát důležitou roli v misích. Hlavními způsoby dopravy jsou chůze, auta a motorky,“ nechal se slyšet level designér Max Pears v rozhovoru pro Metro. Pro mě osobně je to velké zklamání a upřímně moc nechápu, proč si takovou příležitost nechají v CD Projektu ujít.

Stále tedy není jasné, jakým stylem přijdete do styku s létajícími vozidly. V traileru jsou naznačené dva takové momenty. V jednom jde o teatrální příchod smetánky, ve druhém o překvapivý útok pravděpodobně nepřátelského gangu. Jestli se dostanete i na jejich palubu třeba do pozice spolujezdce, kde budete mít například za úkol sestřelovat z okýnka dotírající gangstery ve vzdušné honičce, to už nevíme. Ale rozhodně by to bylo fajn.

zdroj: Archiv

PC Gameru se zase podařilo zjistit, že se nemáme těšit na mikrotransakce. V závěru traileru je totiž ukrytý dopis od vývojářů (viz obrázek níže), který odpovídá na čtyři zásadní otázky. Jednou z nich je i: „Mikrotransakce? V singleplayerové RPG hře? Jste normální?“ To je panečku přístup!

Další z otázek se týká dodatečného obsahu a DRM, přičemž odpověď vás odkazuje k obdobnému způsobu, jaký razil Zaklínač 3. Tvůrci sami nemají tušení, jak velký je jejich svět, ani kdy se do něj konečně ponoříme.

Cyberpunk 2077 zpráva zdroj: tisková zpráva

Z nových útržků mě zaujala ještě jedna informace. Cyberpunk 2077 provede jen jedno načítání světa při spuštění hry, pak už vás loadingy nebudou vůbec otravovat. Což je úctyhodné, vezmete-li v potaz, že svět má být větší než ve třetím Zaklínači a nabídne spoustu interiérů a vertikality.

Jedno zklamání tak vyvažuje hned několik pozitivních zpráv. Rozhodně nad Cyberpunkem 2077 nezlomím hůl jenom proto, že si nezalétám v autě. Pokud jste teprve vylezli z nějaké temné nory bez přístupu k internetu, mrkněte na náš obsáhlý článek o hlavních prvcích hratelnosti.

Nejnovější články