Chasm

Chasm

Články

Nové hry, které vyjdou v tomto týdnu

Přelom července a srpna s sebou přináší dusivá vedra, co jednoho nutí s láskou vzpomínat na chladivé zimní měsíce. Aspoň že nás tento týden čekají hned dvě herní novinky, které se odehrávají ve sněžném prostředí - jedno fantasy RPG a jedna policejní strategie. Tuhle dvojičku v novém videu Honzy Vondráška doplní skákačka z Kickstarteru a totální ujetina pro virtuální realitu.

Steam Greenligt dal zelenou dalším 14 hrám včetně remaku Opposing Force

Již od svého vzniku čelí Steam Greenlight, fanoušky napájený schvalovací proces her na Steamu, halasné kritice z mnoha směrů. A Valve to už i přiznává. To mu však nic neubírá skutečnosti, že Greenlight zjevně celkem šlape, a nově tak připustil na Steam dalších 14 zajímavých titulů, včetně Deadly Premonition či remaku Half-Life: Opposing Force. Výčet všech krasavců najdete uvnitř článku.

2D akční RPG Chasm se vás snaží svést na hratelné demo

Zrovinka v podcastu minulý týden jsme se zabývali retro estetikou, na kterou v poslední době přísahá nejenom řada nezávislých, ale i závislých studií. V zásadě jsme se shodli, že nám staře vypadající hry nevadí, když jsou udělané hezky a dává to smysl. Akční RPG Chasm, na jehož vývoj sbírají tvůrci ze studia Discord penízky na Kickstarteru, všechny naše podmínky splňuje. Neexistuje tedy žádný důvod, proč si hru nepředstavit.
Hodnocení Metacritic:
72/100