Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth

Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth

Články

GOG nabízí za pár korun nové i staré pecky od Bethesdy

Do nové hry od Bethesdy zbývá pouhý měsíc. Doom Eternal vyjde 20. března, tak proč si do té doby nepřipomenout některé z jeho starších předchůdců, když jsou zrovna na GOGu za pár šupů? Stejným způsobem můžete zavzpomínat na další ikonické série studia a mezi kousky, kterým táhne na 20, ale i 30 let, se najde i pár z poslední dekády.

7 titulů inspirovaných Lovecraftem ukazuje, jak hry dodnes zápasí s kosmicismem

Je jen málo autorů, kteří ovlivnili popkulturu 20. století tak moc jako H. P. Lovecraft. Ačkoliv by z toho zřejmě neměl velkou radost, potvory a myšlenky inspirované Cthulhu a Lovecraftovým kosmicismem na nás dnes čouhají z nepřeberného množství filmů, komiksů, knih i her. Jenže právě interaktivní žánr má ze své povahy s adaptací Lovecrafta největší trable. Ilustruje to i skutečnost, že nejlepší lovecraftovské hry jsme se po dvou desetiletích snah dočkali teprve nedávno. Pojďme se podívat na sedmičku titulů, které se nutně neodehrávají přímo v lovecraftovském univerzu, ale nejlépe vyjadřují jeho hlavní myšlenky a motivy.

Sedm her, které se chytře inspirovaly knižní předlohou

Konečně vyšla Middle-earth: Shadow of War a při této příležitosti jsou občas slyšet nářky stran změny atmosféry oproti původním Tolkienovým knihám. Hry však mají se světem knih dlouhý a bohatý vztah. Často přitom platí, že si ze své předlohy spíše než příběh vezmou nelineární nápady - monstra, hrdiny, svět. Tak se pojďme podívat na sedmičku těch, které se svými zdroji inspirovaly nejlépe.

GamesPlay: hrajeme hororovku Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth

Případů ambiciózních her, jejichž komplikovaný vývoj a následný komerční neúspěch zlomil vývojářům vaz, je tuna. Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth ale patří mezi ty ukázkové. Tvůrci ze studia Headfirst Productions chtěli vytvořit nejlepší hororovou hru všech dob, dopředu si naplánovali Call of Cthulhu trilogii, ale nakonec v roce 2006 zavřeli krám. Ze všech plánovaných projektů tak nakonec dokončili jenom technologicky příšernou, ale solidní adventuru Sirmon the Sorcerer 3D, a právě Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth – navzdory řadě kompromisů a technologické zastaralosti skvělou hororovou záležitost, která se ovšem neprodávala. Na to se ale historie neptá. Podstatné jsou kvality hry, které vám předvedeme v následujícím gamesplayi.

Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth

Už je to pěkných pár měsíců, co jsme vám přinesli nějakou zprávu o nadcházející hororové akční hře s názvem Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth a tak jistě přivítáte dnešní balíček nových ukázek plus malé občerstvení informací o tom, co vás v této hře nemine.

Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth

O hře Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth jsme na našich stránkách nepsali už pěkných pár měsíců.
Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Hodnocení Metacritic:
76/100
Datum recenze:
15. dubna 2006
Recenze