zavřít

GamesPlay: hrajeme hororovku Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth

Windows Xbox

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Případů ambiciózních her, jejichž komplikovaný vývoj a následný komerční neúspěch zlomil vývojářům vaz, je tuna. Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth ale patří mezi ty ukázkové. Tvůrci ze studia Headfirst Productions chtěli vytvořit nejlepší hororovou hru všech dob, dopředu si naplánovali Call of Cthulhu trilogii, ale nakonec v roce 2006 zavřeli krám. Ze všech plánovaných projektů tak nakonec dokončili jenom technologicky příšernou, ale solidní adventuru Sirmon the Sorcerer 3D, a právě Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth – navzdory řadě kompromisů a technologické zastaralosti skvělou hororovou záležitost, která se ovšem neprodávala. Na to se ale historie neptá. Podstatné jsou kvality hry, které vám předvedeme v následujícím gamesplayi.

Fanoušci Cthulhu se dušují, že Dark Corners of the Earth představuje nejlepší videoherní zpracování populárního mýtu vůbec. Hra kombinuje prvky akční adventury, překvapivě realistické a náročné first person střílečky a čirého survival hororu - výsledkem tohoto mixu je poměrně unikátní hra, ve které třeba můžete zemřít na ztrátu příčetnosti. A můžete se vsadit, že i na to dojde během následujícího hraní.

Tagy: horor survival gamesplay first person

Zdroje: vlastní

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.