zavřít

TimeGate Studios prohráli soud o 7 milionů dolarů a Section 8

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Byznys autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Asi už máme všichni na nějaký čas do paměti vrytou kauzu s Aliens: Colonial Marines a jejich prapodivným vývojem, na kterém se z větší či menší části participovalo místo Gearboxu studio TimeGate. Nyní mají šéfové, ale i zaměstnanci firmy větší problémy. V roce 2009 totiž začaly soudní tahanice s vydavatelstvím SouthPeak Interactive ohledně titulu Section 8.

TimeGate tehdy zažalovali SouthPeak kvůli tomu, že jim údajně nezaplatil podíl z prodejů a selhal v oblasti další lokalizace titulu. Vydavatel zareagoval protižalobou, která mimo jiná obvinění obnášela i to, že TimeGate neinvestoval dohodnuté množství finančních prostředků do vývoje hry.

Následná arbitráž nakonec vyústila ve prospěch SouthPeaku, což znamenalo, že by TimeGate měl zaplatit 7,35 milionu dolarů a přišel by o vlastnictví práv na značku Section 8, která by přešla na SouthPeak. TimeGate se odvolal a loni v březnu federální soud toto rozhodnutí zrušil. Jenže minulý týden odpovědný orgán americké justice při revizi tohoto rozhodnutí zvrátil. Samozřejmě se ke kauze vrátil kvůli odvolání ze strany SouthPeaku.

Pro TimeGate tak jde o pořádný problém, protože se nenachází v uspokojivé finanční situaci a nedávno musel propustit 25 zaměstnanců. Nyní mu hrozí (tedy vlastně už nehrozí, rozhodnutí soudu už toto nařízení uvedlo v platnost), že přijde o značku Section 8 a hlavně o skoro sedm a půl milionu dolarů.

Tagy: soud byznys

Zdroje: Polygon

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.