zavřít

The Sims nejprodávanější hrou všech dob

- Byznys autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Že jsou The Sims od Maxisu a Electronic Arts stále velmi populární hrou a propadly ji i jindy moc nepařící přislušnice něžného pohlaví, ví asi každý a není nutné to znovu opakovat.

Možná už ale nevíte, že dlouholeté setrvání The Sims na čele žebříčků komerční úspěšnosti jim zajistilo prvenství i v tabulce nejprodávanějších her všech dob a se svými šesti miliony prodaných kusů překonali dosud kralující Myst, který těžil především z toho, že kdysi dávno vyšel jako jedna z prvních her pro CDROM.

Na úspěšnosti The Sims se nemalou měrou podepsala i existence tří rozšiřujících datadisků (Livin' Large - září 2000, House Party - duben 2001, Hot Date - listopad 2001), které po přičtení k číslům původní hry zvýší prodejnost celé série na úctyhodných třináct milionů kusů. A to není zdaleka konečný výsledek, neboť za pár dnů přijde čtvrtý expansion pack, jehož jméno se nezměnilo, jak jste si mohli mylně dočíst jinde, nýbrž má dva různé názvy (v USA The Sims: Vacation a v Evropě The Sims on Holiday) a psali jsme o něm v novinkách již několikrát.
zdroj: PR

jd

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.