Odstěhuje se E3 z Los Angeles?
zdroj: tisková zpráva

Odstěhuje se E3 z Los Angeles?

10. 6. 2011 14:38 | Byznys | autor: Martin Bach |

Z pohledu čísel byla právě skončená E3 2011 nepopiratelný úspěch. Podle informací organizátora, americké asociace ESA se akce zúčastnilo 46 800 zástupců vývojářů, distributorů, producentů, investorů a v největší míře samozřejmě i novinářů. Samotných vystavovatelů bylo sice o něco méně než loni, kdy ESA uvedla, že přijelo přibližně 300 firem, to ovšem nic nemění na tom, že E3 je stále akcí globálního charakteru. Není tedy divu, že se příští ročník ponese v obdobném stylu, opět se sejdeme v Los Angeles Convention Center a opět se tak stane v červnu. ESA už oznámila i přesný datum – 5.-7- června 2012.

Za vším tím úspěchem a pěkným pozlátkem se ale skrývá i trocha nejistoty. Mezi novináři se už několik let živě spekuluje o tom, že by se výstava mohla přesunout do jiného města v USA. Nebylo by to poprvé. Úplně první E3 se odehrávaly v rámci výstavy CES v nevadském Las Vegas a v roce 1998 pak výstava našla dočasné útočiště v Atlantě. Od té doby se ale herní svět pravidelně sjíždí do Los Angeles, a popravdě, pro řadu novinářů a vystavovatelů to začíná být trochu „pruda“. Většina amerických médií i vývojářů má svá sídla jinde, řada z nich je například v San Franciscu nebo Seattlu a určitě by se jim líbilo, kdyby mohli na E3 vyrazit ze svého domovského města. Z našeho pohledu vypadá taková pohodlnost skoro směšně, ostatně my se na E3 vláčíme přes 10 000 kilometrů, ale vliv všech zúčastněných není radno podceňovat, a ESA to samozřejmě ví.

Možná i proto dnes její zástupci oznámili, že smlouva s Convention Center vyprší právě příští rok, a otevřeli tak další debatu na téma, zda by se E3 neměla přesunout jinam. Kandidátů je hodně. Od již zmiňovaného San Francisca nebo Seattlu existují varianty jako Las Vegas, Atlanta nebo dokonce Boston. Zmiňovaná města se přitom o výstavu mohou klidně poprat, protože podle údajů ESA přinese konání akce místnímu průmyslu zhruba 25 miliónů dolarů (hotely, restaurace, doprava apod.). A pro stěhování navíc hovoří i fakt, že Convention Center čeká rozsáhlá rekonstrukce a podle aktuálně schváleného projektu by na místě jedné ze dvou největších hal měl vyrůst fotbalový stadión.

Nejnovější články