Herní divize Warner Bros. je na prodej, zájem má Microsoft i Take-Two
zdroj: Warner Bros.

Herní divize Warner Bros. je na prodej, zájem má Microsoft i Take-Two

7. 7. 2020 17:00 | Byznys | autor: Šárka Tmějová |

Minulý měsíc unikly zprávy, že americká telekomunikační společnost AT&T poptává kupce pro svou herní divizi Warner Bros. Interactive Entertainment, která pod sebou sdružuje pěknou řádku herních studií v USA a Velké Británii, jako Rocksteady, NetherRealm, Monolith nebo Avalanche.

Podle zdrojů CNBC si firma WBIE cení na 4 miliardy dolarů (asi 91 miliard korun), prodejem chce AT&T snížit své dluhy ve výši 165 miliard dolarů. O nákup projevili zájem vydavatelé Take-Two, Electronic Arts nebo Activision Blizzard, dle deníku The Information je nově nejpravděpodobnějším kupcem Microsoft.

Síla Warner Bros. Interactive Entertainment tkví primárně v množství světoznámých licencí vycházejících nejen z filmů jejich produkční společnosti (DC Comics, Lego, Harry Potter nebo Pán prstenů). Možnost zakoupit pořídit si tyhle perspektivní značky rovnou i s celými vývojářskými týmy s rozpracovanými projekty tedy může být pro zájemce velmi lákavá.

Studio Rocksteady stojí za sérií Batman Arkham a momentálně pracuje na hře z prostředí Suicide Squad. NetherRealm se soustředí na bojovky Mortal Kombat, doménou TT Games jsou akční adventury zasazené v kulisách stavebnice Lego. Monolith Productions stojí za hrami z pánoprstenovské Středozemě, Avalanche dělá na nadcházejícím RPG ze světa Harryho Pottera a WB Games Montreal, tvůrci Batman: Arkham Origins, připravují dalšího Batmana.

Vysoká cena tak zřejmě odpovídá nabitému portfoliu a v herním průmyslu není zase tolik velkých hráčů, kteří by si mohli podobné nákupy dovolit. Microsoft se ale v posledních letech nezdráhá vytáhnout šrajtofli a při rozšiřování své sféry vlivu se trochu rozšoupnout. Velkou nákupní mánii koneckonců zahájil už před šesti lety s Mojangem, za který zaplatil v přepočtu skoro 53 miliard korun.

Možnost připravit Sony a PlayStation o pěknou řádku slavných licencí pro něj musí vyznívat ještě lákavěji. Zároveň ale případný nákup neznamená jakoukoliv platformní exkluzivitu – právě Minecraft od Mojangu na PlayStation 4 najdete i přes konkurenční vlastnictví, a to i s novým spin-offem Dungeons.

Nejnovější články