Unikly záběry z neoznámeného akčního RPG ze světa Harryho Pottera
zdroj: tisková zpráva

Unikly záběry z neoznámeného akčního RPG ze světa Harryho Pottera

2. 10. 2018 12:40 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Jen stěží jsem dnes ráno potlačila zavýsknutí, protože na něco podobného čekám od doby, kdy jsem se smířila s tím, že můj dopis z Bradavic je nenávratně ztracen. Uživatel Redditu VapeThisBro vynesl informace z testovací skupiny, která netestovala nic jiného než akční RPG v otevřeném světě Harryho Pottera. A pořídil i video.

Stejně jako většina generace dnešních dvacátníků jsem na Harrym Potterovi vyrůstala a znám knížky, filmy i hry líp než vlastní boty. Letošní mobilní titul byl ale jenom dojnou krávou na peníze. Na druhou stranu, filmová pentalogie o Fantastických zvířatech by v mnoha fanoušcích mohla opět zažehnout jiskřičku zájmu o neméně fantastický svět. Pravý čas vydat po dlouhé době nějakou pořádnou hru, která zužitkuje i posun v technologiích, no ne?

Podle VapeThisBro, který byl v testovací skupině a zveřejnil i nepříliš kvalitní video natočené na mobilní telefon, se plánovaná hra odehrává v 19. století, tedy dávno předtím, než se narodil nějaký Harry Potter nebo Hermiona Grangerová. Půjde o akční RPG v otevřeném světě ze třetího pohledu a kupodivu nebudete hrát za jedenáctiletého skoromudlu, ale za patnáctiletého mazáka, kterého do Bradavic přijali později, protože projevil výjimečné nadání a schopnost stopovat pozůstatky dávných mocných sil.

Po vašem příjezdu se v Zapovězeném lese začnou dít ještě divnější věci než obvykle, takže jim musíte přijít na kloub. Spolu s profesorem Elezarem Figem se vydáte na místa známá i ještě nikdy neviděná, budete vařit lektvary, učit se nová kouzla a potkávat zvláštní bytosti i monstra. Utkáte se se skřety, s černokněžníky a dalšími potvorami.

zdroj: Archiv

Svou čarodějku či kouzelníka si můžete vytvořit zcela podle sebe a vybrat jim jednu z osmi možných specializací. Moudrý klobouk se možná bude vzpouzet, ale rozhodnete i o své koleji, přátelích a o tom, jestli svůj talent využijete k dobru, či zlu. Kromě odkrývání tajemství Bradavic i širého kouzelnického světa budete moct ovlivnit celé jeho směřování.

Celé to zní skoro až příliš dobře, aby to byla pravda, a přirozeně nemáme nejmenší tušení, kdy tahle bezejmenná hra vyjde. Vlastně ani neznáme její název, jak vidíte. Taky se můžeme jen dohadovat, kdo na ní vlastně pracuje. O akční adventury podle filmů Warner Bros. se postarali Electronic Arts, loni ovšem v Anglii založili značku Portkey Games, která má zastřešit všechny hry vydané na motivy díla J. K. Rowlingové. Vydavatel má za sebou zatím pouze onu nepříliš finančně přátelskou mobilní hru

Spekuluje se o tom, že na vývoji té neoznámené by mohli pracovat Avalanche Software, které Warner Bros. koupili loni v lednu a kteří mají za sebou řadu titulů pod licencí Disney.

Nejnovější články