Duben byl úspěšným měsícem pro FIFA 17 a Battlefield 1, nedařilo se Wildlands a Andromedě
zdroj: Archiv
Byznys

Duben byl úspěšným měsícem pro FIFA 17 a Battlefield 1, nedařilo se Wildlands a Andromedě

30. 5. 2017 16:38 | autor: Václav Pecháček |

Duben 2017 byl z finanční stránky pro herní průmysl jako celek vydařeným obdobím, jak vyplývá ze zprávy společnosti SuperData Research. V porovnání se stejným měsícem minulého roku totiž došlo k nárůstu prodejů o 9 % na celkových 7,7 miliardy dolarů. Největší růst zaznamenal segment free to play her, a to 27 %. Dařilo se i mobilním hrám, které vyrostly o 8 %. Naopak prémiové hry na PC a konzolové tituly zaznamenaly v porovnání s minulým dubnem propad.

Zklamáním jsou především dubnové výsledky dvou blockbusterů – Ghost Recon: Wildlands od Ubisoftu a Mass Effect: Andromeda od BioWare. Nutno podotknout, že obě hry se potýkaly s nepříliš vřelým kritickým přijetím. Výlet do jihoamerické džungle si v naší recenzi odnesl šestku, výprava do nové galaxie sedmičku, ale „s odřenýma ušima“. A hráči zjevně se sentimentem našich dvou Honzů, Slavíka a Vrobela, do značné míry souhlasili.

Vynikající výsledky naopak vykazuje multiplayerový hit PlayerUnknown's Battlegrounds, který v dubnu vydělal přibližně 34 milionů dolarů, a dobře je na tom také Overwatch nebo Hearthstone, kterému se minulý měsíc povedlo zvrátit nepříznivé finanční výsledky – únor byl dokonce jeho nejslabším měsícem vůbec. Stabilní jedničkou je ovšem MOBA gigant League of Legends.

Na konzolích dominuje firma EA, konkrétně její vlajkové lodě FIFA 17 a Battlefield 1. První jmenovaná hra pochopitelně těží ze zlatého dolu jménem Ultimate Team, zatímco střílečku z první světové už v březnu rozšířilo francouzské DLC They Shall Not Pass. A kdyby vás zajímalo, která hra vede v oblasti mobilních her… Inu, je to Clash Royale. Pokračujte, tady není nic k vidění.

Nejnovější články