Baldurs Gate 2: Throne of Bhaal
Věková dostupnost

Baldurs Gate 2: Throne of Bhaal

Články

Nový obsah remasteru Baldur's Gate 2 čítá zatím 350 tisíc slov

Vydání remasterované verze klasického RPG Baldur’s Gate vedlo ke dvěma zjištěním – první hra po stránce koncepční í zábavné hodně zestárla; restaurátoři z Beamdog nejsou zrovna nejšikovnější a měli by na svých schopnostech zamakat. Ale dobře, Baldur's Gate: Enhanced Edition se zas tak úplně nevyvedla, s Baldur's Gate 2: Enhanced Edition snad tvůrci úspěšně složí reparát. Na rozdíl od jedničky je totiž dvojka stále skvělá (čti léty hra neztratila nic ze svých kvalit, ba naopak), a kdyby měla její vylepšená verze trpět stejnými neduhy, jako jednička, byla by to vážně škoda.

Návrat Icewind Dale záleží na úspěchu Baldur's Gate

Zní to skoro jako pohádka pro hardcore oldschool hráče - GOG.com se daří, Kickstarter oživuje...

Beamdog chtějí oživit éru starých RPGček

Studio Beamdog v čele s Cameronem Toferem teď potí krev nad předělávkou Baldur’s Gate a Baldur's Gate 2 pro iPad a PC. Co ale bude potom? To záleží na vás, milí hráči. Tofer by chtěl oživit éru starých klasických RPGček typu Baldur’s Gate nebo Planescape Torment. Aby na tom mohl s Beamdogem začít pracovat, potřebuje vědět, že se mu to vyplatí. Což mu řekne ona vylepšená edice Baldur’s Gate, která vyjde letos v létě. Pokud si ji koupí dostatek hráčů, budou další. “Představte si alternativní svět, ve kterém bychom nešli směrem k Oblivionu, ale následovali bychom Baldur’s Gate,” zasnil se Tofer v rozhovoru s Kotaku.

Jsou dnešní hry jednoduché, nebo jen umí lépe napovídat?

Myslím, že je to docela zajímavá informace čili sem s ní. Před šesti lety americký teoretik Steven Johnson vydal knihu s názvem Všechno špatné je ti pro něco dobré, v níž přibližuje význam moderní popkultury a mimo jiné hájí hodnoty počítačových her, stále mnoha lidmi považovaných za hnůj společnosti. Publikace je v několika posledních kusech ještě dodnes k mání i u nás a je velká škoda, že nikdy nevyšel český překlad, neboť právě ten by mohl v pozitivním slova smyslu ztupit ostří mnohým principiálním odpůrcům videoher, třeba právě z vašeho okolí.
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Datum recenze:
25. června 2001
Recenze