Avernum 2: Crystal Souls

Avernum 2: Crystal Souls

Články

Žádná „indiepokalypsa“ nehrozí - vývoj her je prostě jen drsný byznys

Hádanka hned na úvod. Co se stane, když se sejde pět nezávislých vývojářů v jedné místnosti? Poskytnu vám malou nápovědu: záleží na roce, ve kterém se sejdou. Kdyby k tomu došlo v roce 2008, budou si notovat, jak se jim skvěle daří, protože mohou své výtvory prodávat na Steamu nebo Xbox Live bez potřeby vydavatele. Kdyby se sešli v roce 2011, budou ještě pořád nosit na tváři úsměv, ale zároveň si postěžují, že her vychází nějak hodně a je těžší se prosadit, pokud je Steam, Sony, Apple nebo Microsoft nepromují na homepage. V roce 2013 by už měli mírně nakyslé úsměvy, protože většina jejich prodejů se odehrává jenom během slev, no a když se sešli během GDC 2016, tak už rovnou hovořili o tzv. indiepokalypse – konci distribuce nezávislých her, jak ji nyní známe. Hrozí ale skutečně něco podobného? Nebo si jen i tvůrci nezávislých her musí připustit, že úspěch se nedostaví automaticky, když udělají dobrou hru, jen proto, že je „nezávislá“? Titulek článku na otázky ústy tvůrců sice odpovídá, ale závěr je též potřeba podložit argumenty. Tady jsou.

Nemůžete nic zkazit, když si zahrajete remake klasického RPG Avernum 2

Má v dnešní době šanci RPG, které do nejmenšího detailu předělává hru z roku 1996? Právě vydané fantasy Avernum 2: Crystal Souls odpovídá, že rozhodně ano. Titul se odehrává po událostech v Avernum: Escape from the Pit, do děje hry však mohou skočit i nováčci.

RPG série Avernum se vrací s druhým dílem s názvem Crystal Souls

Den za dnem se prodlužuje historie interaktivní zábavy a ruku v ruce s tím se zvyšuje i počet herních remaků. Příkladem budiž studio Spiderweb, které skrze Avernum: Escape from the Pit rebootovalo svou devadesátkovou hru Exile: Escape from the Pit. Trend nyní pokračuje s oznámením Avernum II: Crystal Souls, která představuje předělávku druhého dílu Exile z roku 1996.
Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
78/100
Datum recenze:
23. dubna 2015
Recenze