Přelomové závody se dočkají pokračování. Chystá se nový Test Drive Unlimited

Test Drive je jednou z nejdéle trvajících závodních sérií na trhu. Její první díl se objevil už v roce 1987 a od té doby vzniklo na dvě desítky pokračování, odboček, experimentů a dalších forem závodění. Mladším hráčům se série zapsala do paměti skvělým Test Drive Unlimited, který se trochu nečekaně dočká třetího dílu.

Britská pošta vydala známky podle počítačových her

Nemusíte být zrovna filatelista, abyste dokázali ocenit krásu některých designů poštovních známek a myšlenek skrytých za jejich celou sadou. Na známkách se objevují slavné osobnosti ze současnosti i historie, krásné scenérie a jak to tak vypadá, i snímky z britských her z 80. a 90. let minulého století.

Červencové Games with Gold přinesou na Xbox temnotu a strašidelné zámky

Hlavním tahákem červnové nabídky předplatného pro Xbox One byl hokej a Portal, červenec sází na tolik potřebné ochlazení a uvězní vás v labyrintu gotického zámku, kam přes několikametrové zdi nedopadne jediný paprsek slunce. Jednu z nejznámějších her o lovení upírů z roku 1997 si můžete vychutnat spolu s podobně potemnělým indie kouskem, disneyovkou a gaučovou bojovkou.

Conan Exiles, The Surge, Technomancer a Outcast jsou vaše v rámci předplatného na konzolích

Poslední týden v měsíci je tradičně obdobím, kdy Microsoft a Sony odhalí hry pro nadcházející měsíc, kterých se dočkají předplatitelé jejich služeb Games with Gold a PlayStation Plus. Sony nám značně usnadnila práci, když ze svého předplatného nadobro odstranila podporu PlayStationu 3 a Vity, takže budete pravidelně vídat jen dva kousky pro PS4. U Microsoftu se zatím nic nemění, čtyři hry jako obvykle.

Sony odhalila všech 20 her pro retro konzoli PlayStation Classic

Tak jsme se po měsíci od představení dočkali odhalení všech her pro retro konzoli PlayStation Classic. Kandidátů bylo opravdu hodně, mně samotnému vyšel vzhledem k minulému článku jen jediný tip. Jsem tedy v jistém směru zklamaný, chybí mi některé zásadní tituly v čele s Gran Turismem a Driverem, ale přesto nejde o špatný výběr. Myslelo se na snad úplně každého.

Sony oznámila exkluzivní titul Castlevania Requiem, který v sobě schová dva klasické díly série

Světem chvíli obíhaly pouhé zvěsti, které vznikly díky ratingovým společnostem, ale konečně se nám dostalo posvěcení shora. Castlevania Requiem je skutečností, a i když nejde o nový díl, mohl by fanouškům vykouzlit úsměv na tváři. Ukrývá v sobě totiž dva díly z konce minulého tisíciletí – Rondo of Blood a Symphony of the Night.

Sony vydá svou první retro konzoli PlayStation Classic s 20 hrami

Žijeme v pozoruhodné době. Technologie ženou kupředu obrovským tempem, ale my se přesto rádi vracíme do dávné minulosti. A tím my myslím hráče, vývojáře, i vydavatele. V Sony si jsou dobře vědomi síly nostalgie, takže si pro nás připravili lahůdku v podobě PlayStation Classic. Jde o nové vydání vůbec první konzole s touto značkou, které dorazí v den 24. narozenin původního zařízení.

Sony obšťastní předplatitele druhým XCOMem, Microsoft assassinskou plošinovkou

Kdo by to byl čekal, že náš LongPlay tahové strategie XCOM 2: War of the Chosen má až takový dopad za hranicemi našeho státu. Jak se neodvratně blíží konec Vaškova snažení, v Sony se rozhodli poskytnout jeho zástupům fanoušků možnost prožít si podobný zážitek na vlastní kůži. Ale konec snění. Realita je samozřejmě trošku jinde, nicméně načasování je přesto perfektní.

Dark Souls III, Bloodborne, poslední Zelda a Final Fantasy VIII se dočkají knižních průvodců

Možná jste je hráli, možná jste je i dohráli, pravděpodobně je milujete, ale jste si opravdu jistí, že o oblíbených hrách z nadpisu víte každičký drobný detail? Několik francouzských autorů si to o sobě myslí a své vědomosti přenáší na listy knih, které si právě teď můžete pořídit díky kickstarterové kampani.

Vlna konzolových portů vyplaví na PC i parádní strategické RPG Disgaea

S povděkem a údivem zároveň sleduju aktivitu japonských vydavatelů, kteří v posledních měsících ve stále větším množství předělávají své staré i nové konzolové tituly pro PC. Obvykle jde přitom o hry, které rozhodně nepatří do mainstreamu, i když si na konzolích vytvořily nezanedbatelně početnou komunitu. Namátkou můžu jmenovat třeba vydání PC verzí parádních JRPG Valkyria Chronicles nebo Tales of Zestiria, které v únoru příštího roku doplní, přiznám se že nečekaně, PC verze hardcorového strategického RPG Disgaea, které na PS2 vyšlo původně už v roce 2003. Že hra skoro spadá do naší kategorie retro? Věkem možná, ale vším jiným rozhodně ne!

EA nabízí na Originu zdarma kouzelnou strategii Theme Hospital

U nových vydání starých her ještě chvíli zůstaneme. Pokud jste koupili některé z nově vydaných starých Star Wars her na GOG, můžete si tentokrát zcela zdarma přijít na legendární titul, který s Hvězdnými válkami nemá nic společného. EA totiž uživatelům služby Origin nabízí možnost získat zdarma parádní budovatelskou strategii Theme Hospital od Bullfrogu. Stačí se buď přihlásit do Originu a najít kategorii her zdarma (On the house), nebo klikněte sem. Hned vám řeknu, proč byste to ne mohli, ale měli udělat, jestliže ještě Theme Hospital koupenou nemáte.

Kupte Duke Nukem 3D za pusu, sledujte non-stop přenos speedrunů klasických her a podpořte boj proti rakovině

První velký Humbe Bundle roku 2015 nabízí nejklasičtější z klasických stříleček a skvělé plošinovky za pár šupů, vybírá peníze na boj s rakovinou a netradičně doprovází celou akci maratónem speedrunů desítek starých, nových, legendárních i neznámých her pro PC, konzole i handheldy. Bundle nese název Awesome Games Done Quick a vlastně jen dává prostor pravidelnému charitativnímu maratonu ve speedrunech s názvem Games Done Quick. Pokud si chcete pořídit Duke Nukem 3D: Megaton Edition nebo Oddworld: Abe's Odysee a další hry za pár korun nebo pořádný balík peněz, přispět na dobrý účel a ještě se přitom pokochat, jak vaše oblíbené hry drtí na čas profíci, určitě si nenechte aktuální Humble Bundle ujít. Běží až do 11. ledna a po celou dobu trvání běží nepřetržitě stream se speedruny!

Vyzkoušejte demo FIFA 14 s osmičkou týmů

Zatímco Česká reprezentace se bude dnes večer v Itálii pokoušet o zázračný výsledek v mači proti Taliánům, můžete se fotbalem bavit sami a troufám si tvrdit, že snad i lépe. EA Sports dnes vydala demoverzi FIFA 14, která je ke stažení z PSN (PS3), Originu (PC) i XBLA (X360) a nabízí možnost zahrát si na trávníku fotbalového chrámu FC Barcelona libovolné množství časově omezených zápasů za týmy FC Barcelona, AC Milán, Manchester City, Tottenham Hotspur, Paris Saint-Germain, Borussia Dortmund, Boca Juniors a NY Red Bulls.

PlayStation Vita TV jde cestou malých konzolí k televizi

Je to Vita a není to Vita. Nenajdete na ní display, tlačítka, dotykovou plošku, prostě nic. Nic z toho ale potřeba, protože ovládat se bude Vita TV DualShockem 3 a zobrazovat bude vše na televizi. Dá se říci, že Sony vytvořila výkonnějšího bratránka OUYA s tím rozdílem, že s konceptem malé konzole k televizi OUYA nepřišla jako první.

Výčet oznámení a novinek z Tokyo Game Show

Hlavní zprávou, která vzešla z Tokyo Game Show (TGS), je samozřejmě oznámení nového typu...

Fantasy JRPG God Eater 2 přijde na PS Vita i PSP

Na Tokyo Game Show bylo představeno pár novinek co se týče PS Vita, či spíše titulů na něj a jedním z nich je i fantasy JRPG God Eater 2, které se objeví na oba handheldy od Sony, tedy PS Vita i PSP. K dispozici bude ad hoc multiplayer a cross-platform hraní. Každopádně, Vita potřebuje JRPG jako vepř opakovanou stimulaci pokožky, a tak je jen dobře, že se zde God Eater 2 objeví.

Bývalé studio Psygnosis končí

Dá se říci, že v dnešní době vývojářská studia padají jak hrušky po dešti.

Konečně vyšel snímek Indie Game: The Movie

Když jsem před asi rokem a půl titulkoval video, které se vztahovalo k chystanému dokumentu Indie Game: The Movie, nenapadlo mě, jak dlouho ještě zabere dokončování. Celkem to chtělo dvě kickstarterové kampaně a spoustu času, aby byl snímek hotov, ale konečně je tady. Za tímto dokumentem stojí dva kanadští filmaři, James Swirsky a Lisanne Pajot.

PES 2013 ubere plyn a přizve Cristiana Ronalda

Cristiano Ronaldo je výrazná osobnost, na první pohled. A jako taková budí pozitivní i negativní emoce. Mám třeba kamaráda, který jej nesnáší od pohledu tak, že i kdyby ho bavily virtuální fotbaly, tak by třeba PES 2013 hrát prostě nemohl už jen kvůli faktu, že hru svou osobností zaštiťuje právě Cristiano Ronaldo. Naštěstí, skuteční fandové herních fotbálků se takovými margináliemi nezaobírají a jde jim o to, jaká bude hra samotná a s čím letošní ročník PES přijde. Podle oznámení, které bylo symbolicky načasováno tak, aby kolidovalo s dnešním vydáním Euro 2012 DLC pro FIFA 12, toho chce letošní PES přinést opravdu hodně.

Hry z UMD nepůjdou převést na PS Vita

Předem je třeba zdůraznit, že tato zpráva se týká amerického modelu PS Vita, nicméně je...