Agony

Agony

Články

Akce Succubus ukazuje další porci nechutných záběrů, cenzura nepomáhá

Jedna démonská akce je za dveřmi, druhá se teprve ještě peče. Doom Slayer to možná ani neví, ale vedle zástupu fanoušků má i jednu velmi neobvyklou, po čertech oddanou fanynku Vydiju, která si stejně jako on libuje v masakrování pekelných démonů, jen si na rozdíl od něj neváhá s démony patřičně užít, než je rozporcuje. Nové záběry z hraní to nevyvrací.

Ve spin-offu erotického hororu Agony hrajete za sukubu

Se svou prvotinou Madmind Studio úplně nezabodovalo. Lascivní horor Agony slízl pořádnou kritiku u recenzentů i hráčů, ale studio se nedalo. Vydalo upravenou verzi Agony Unrated, která už si v hodnoceních vede o poznání lépe (ve smyslu uživatelských recenzí na Steamu). Tvůrci nedávno oznámili svůj nový projekt Paranoid, který se odehrává v našem světě a nabízí nahé „zombie“. Tým překvapivě pracuje ještě na jedné hře – odbočce z Agony nazvané výmluvně Succubus.

Tvůrci Agony představili nový horor Paranoid, kterému nechybí nahota

Řekněme si to na rovinu, pekelný horor Agony spoléhající na nechutnost a erotiku se nepovedl. Tvůrci před pár dny vydali novou verzi Unrated, která je ještě odvážnější a zároveň v mnoha směrech lepší hrou, viz článek. V Madmind Games se ale nenechali zastrašit neúspěchem své prvotiny, čehož je důkazem čerstvě oznámená novinka Paranoid.

Nechutný horor Agony vyjde ve své původně zamýšlené podobě na konci měsíce

Agony byla v jistých kruzích velice očekávanou hrou, ale tužby nakonec naplnit nedokázala. Ukázalo se totiž, že pod slupkou erotiky a nechutností, které byly bezesporu hlavními lákadly, se ukrývala obyčejná hratelnost a nedodělanost. Nezklamala jen recenzenty včetně toho našeho, který sáhl po čtyřce. Ani hráči si ji nijak zvlášť nepochvalují. Ale možná si všichni zainteresovaní spraví chuť necenzurovanou verzí.

Nové hry, které vyjdou v tomto týdnu

Horký, rajský červen, kdy končí škola a leckdo se pomalu připravuje na zasloužené prázdniny, přivítáme peklem a šílenstvím. Chystá se jak výlet přímo do říše chtíčem posedlých démonů, tak nevšední simulátor, který vám poradí, jak přivolat temné bohy. A jako obvykle se dostane i na sci-fi. Cesta do hlubin za kniplem vlastní lodičky, futuristické město s orwellovským syndromem, které vás chce zabít... Je toho dost, a video s přehledem zajímavých her, které vyjdou v příštím týdnu, pro vás opět připravil Honza Vondrášek.

Pekelný horor Agony bude mít krom příběhu i nekonečný mód

Patrik, náš obvyklý psavec o chystaném hororu Agony, se právě doma svíjí v… viz název hry. Role psát o sexy nechutnostech tak pro dnešek připadla mně, a jsem tomu rád, protože si aspoň můžu postěžovat na nově oznámený mód. Ne že bych chtěl nutně kritizovat kompetitivní procedurálně generovanou výpravu do pekla, ale opravdu si autoři nemohli vymyslet originálnější jméno než Agony Mode?

Bleskovky

  • 4. 6. 2018 - Vyšel nový patch pro hru State of Decay 2 (v1.20) a Agony (patch 1 / 2).

  • 4. 6. 2018 - Video: Necenzurované scény ze hry Agony, které musely být ze hry odstraněny.

  • 29. 5. 2018 - Horor Agony nakonec patch pro odstranění cenzury neobdrží. Hráči však přijdou pouze o pár sekund ve dvou (ze sedmi) konců a několik scén přístupných až po dohrání hry.

  • 26. 4. 2018 - Hlavní příběh hry Agony dohrajete přibližně za 12 hodin, ale hlavní kampaň není to jediné, co vás ve hře čeká...

  • 17. 4. 2018 - Oprava: PC verze hororu Agony obdrží patch, jenž zpřístupní cenzurovaný obsah, který by znemožnil vydání hry na konzole. (thx MickeyMutant)

  • 21. 3. 2018 - Vydání hororového Agony se na poslední chvíli odkládá. Nové datum zatím nebylo oznámeno.

Hodnocení
GAMES.cz
4/10
Hodnocení Metacritic:
47/100
Datum recenze:
1. června 2018
Recenze