Age of Empires II: Definitive Edition

Age of Empires II: Definitive Edition

Články

Pohled novýma očima na staré hry

Změnil se herní průmysl, nebo spíš my?

Staří přátelé a čerstvé známosti v roce 2019

Minulý rok na mě z křoví nevyskočil žádný stříbrem ozbrojený Zaklínač 3, neočarovala mě božská podstata jako v Divinity: Original Sin 2, neobjevila se prostě žádná dechberoucí hra, která by pro mě celý rok definovala. Ale vážně si nemám nač stěžovat. Místo toho jsem se setkal se starými známými, se kterými je vždycky fajn se pobavit, a pak taky s několika úplnými cizinci. Jak často máte šanci sledovat při práci vesmírnou archeoložku?

Best of 2019: Nejlepší remaster & remake

Tak jako se někdy rádi podíváte na starý film, který jste naposledy viděli v dětství, přepadne vás občas chuť zahrát si nějakou starou hru. Problém je samozřejmě v tom, že mnohé staré hry už dneska nefungují nebo prostě jen blbě vypadají. Vývojáři tenhle deficit naštěstí již stačili podchytit a rok co rok nám servírují nádherné předělávky dávných klenotů. Tak jako letos.

Bulhar, Kumán a Litevec: Kouzlo nových civilizací v Age of Empires II: Definitive Edition

Pokud jste kdysi hráli Age of Empires II, jistě máte svoji oblíbenou civilizaci. Jsou to Frankové a jejich neporazitelná těžká jízda? Britové a jejich excelentní dlouhé luky? Nebo snad Hunové z rozšíření The Conquerors, díky kterým jste si nemuseli lámat hlavu se stavěním baráčků pro vesničany? Ať to byl, kdo to byl, můžu vám skoro stoprocentně zaručit, že si mezi čtyřmi novými civilizacemi Age of Empires II: Definitive Edition najdete nového favorita. Tak, jako jsme si ho našli my.

GamesPlay – hrajeme Age of Empires II: Definitive Edition

Nejdřív se zrodilo původní Age of Empires II, po něm datadisk The Conquerors, následovala HD edice se svými vlastními rozšířeními a nyní dorazila audiovizuálně zcela překopaná Age of Empires II: Definitive Edition s tunou obsahu a moderních funkcí. Pojďte se spolu s námi podívat, jestli další návrat k velebné strategii stojí za to.

Jednu věc od Age of Empires IV rozhodně nečekejte: mikrotransakce

Jsme snad svědky nového trendu? Letošní Need for Speed Heat vyšlo bez jediné možnosti utratit v něm další koruny. To samé platí i o Star Wars Jedi: Fallen Order, který postrádá dokonce i multiplayer. A pokud jste se obávali, že si každého jednotlivého dělníka v Age of Empires IV budete muset koupit za reálné peníze, tak už se bát nemusíte.
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
84/100
Datum recenze:
26. listopadu 2019
Recenze