To nejlepší z Games.cz - parádní strategie a působivé hledání ztraceného času
zdroj: Archiv

To nejlepší z Games.cz - parádní strategie a působivé hledání ztraceného času

30. 7. 2017 16:17 | Z redakce | autor: Redakce Games.cz |

Zdánlivé herní sucho rozčísla nejen povedená strategie Aven Colony, ale především asi nejzajímavější vydání tohoto týdne - Pyre. Na hru byla zvědavá snad celá redakce a někteří její členové už ji hrají. Pokud vy zatím žádné plány nemáte, můžete dohnat všechen obsah, co jste přes týden na Games nestihli přečíst.

Recenze

Kingdoms and Castles
Kingdoms and Castles - recenze
Budovatelské strategie jsou již léta za svým zenitem. Přitom i ojedinělé žánrové příspěvky jako Kingdoms and Castles v sobě ukrývá tradiční návykovost a je snadné jim aspoň na chvíli podlehnout. Nicméně, nová směs starých hitů Caesar a Stronghold je opravdu jen skromnou ozvěnou zlatých časů. Je málo propracovaná, než aby pobavila dosyta a s grácií jako hry, které napodobuje.
Old Man's Journey
Old Man's Journey - recenze
Když vám prozradím, že Old Man's Journey vypráví příběh starce, který jednoho dne popadne svůj batoh a vydá se na cestu krajinou, v lepším případě si řeknete, co je to probůh za hru. V tom horším mi začnete spílat, co si to vymýšlím za blbé vtipy. Když ale přihodím, že tvůrci ze studia Broken Rules (Secrets of Rætikon) přivedli tuhle premisu k životu s pomocí fantastického výtvarného umění, přihodili dojemné vyprávění a celé to zabalili do výborného kapesního vydání, možná že leckdo z vás zpozorní.
Aven Colony
Aven Colony - recenze
Jednou bude lidstvu ve Sluneční soustavě těsno a dojde na scénář z budovatelské strategie Aven Colony. Děti našich dětí v ní osidlují planetu kolem vzdálené hvězdy ve výpravném herním sci-fi s nápaditým řízením kolonie a novým pohledem na život v souladu s exotickou přírodou. Až na drobné vady v ovládání, přehlednosti a příběhu je Aven Colony příklad hry, která vkusně modernizuje svůj žánr.
3DS_HeyPikmin_illustration_013
Hey! Pikmin - recenze
Nenechte se zmást velikostí. Skutečnost, že se ta konzole vejde do kapsy a hry na ni mají pár stovek megabajtů, vůbec neznamená, že byste si na Nintendo 3DS zahráli jen drobné tituly. Jen se podívejte na Zeldu. Nebo na Fire Emblem. Nebo na Pokémony! I malý displej umí nabídnout velikánské herní zážitky. To však na druhou stranu neznamená, že by každý původem velký titul od Nintenda měl automaticky skvěle fungovat i ve zmenšeném podání. Hey! Pikmin je toho nešťastným důkazem.

Novinky

Rogue Trooper Redux
Remaster komiksové akce Rogue Trooper vyjde v říjnu. Podívejte se, jak se liší od původní verze
Sci-fi akce Rogue Trooper z roku 2006 vyjde v remasterované Redux verzi 17. října na PC (Steam i GOG), PlayStation 4 a Xbox One. Co od ní můžete čekat? Hlavně pokrok v oblasti grafického zpracování. Ať už jste původní hru hráli, nebo ne, je z níže uvedeného videa skok v grafice zjevný. A příjemný.
4pvysl00
Vybíráme z předběžného přístupu - MMO návrat, nebezpečné potápění a logická hopsačka
Každý týden se na Steamu objeví v programu předběžného přístupu celá řada nových her. Někdy od pohledu příšerných, jindy slibných. Prohrabujeme se tou nabídkou stejně jako vy, a protože nás často něco zaujme, rovnou vás na tyto projekty upozorníme. Tentokrát nás zaujal restart letité onlineovky, střílečka pro virtuální realitu, zajímavý letecký simulátor nebo potenciálně nebezpečný potápěčský zážitek.
starcitizen
Nová videa ze Star Citizen: ve vracích lodí může číhat banda pirátů i vesmírný squatter
Jedním z významných prvků sci-fi onlineovky Star Citizen bude systém opuštěných lodí. Jde o vraky, které představují další prostor ve vesmíru ke zkoumání a každý z nich nabídne nějakou misi. Tu v něm musíte najít něco cenného, tu je prolezlý piráty, jindy slouží jako past, do které vás nalákají a přepadnou a jindy tu jen bivakuje nějaký vesmírný tulák. Ačkoliv jsou vraky umístěné na procedurálně generovaných planetách, vývojářský tým velmi pečlivě definuje, kde se mohou objevit, aby to vždy dávalo smysl.
Tragédie Ruprechta Falckého
V české balónové střílečce Tragédie Ruprechta Falckého si zahrajete za syna Zimního krále
Ruprecht Falcký byl tak neuvěřitelný drsňák, že dosavadní absence počítačové hry s tematikou jeho života mi přijde téměř neomluvitelná. Takže to zase zbylo na Čechy, konkrétně studio Spytihněv. To se rozhodlo formou bullet hell střílečky Tragédie Ruprechta Falckého graficky inspirované filmy Karla Zemana vyprávět příběh prince narozeného v Praze těsně před bitvou na Bílé hoře, který se následně proslavil ve službách anglické koruny. Sice byl ve skutečnosti spíš mořeplavcem a politikem než letcem v rychlopalném balónu, ale ve hrách se naštěstí představivosti meze nekladou.
Fortnite
Fortnite je tady. Postavte si pevnost, která odolá hordám zombíků
Skoro jsem už nevěřil, že Fortnite někdy vyjde, ale dnes se to stalo skutečností. Tedy, tak trochu, protože je tahle multiplayerová kooperativní střílečka k dispozici v rámci early accessu a to na PC, PS4 i Xbox One. Ne, nehledejte předběžný přístup na Steamu, musíte přímo na oficiální stránky a tady si koupit jeden z balíčků, které vám přístup do hry zajistí. Plná hra už bude free-to-play, ale momentálně si za testování hry zaplatíte, byť podle zvolené edice dostanete nějaké ty bonusové předměty a piňaty, místní verzi loot boxů.
Hobo: Tough Life
Lhostejné pražské ulice čekají. Český simulátor bezdomovce Hobo: Tough Life je k zahrání v předběžném přístupu
Co byste si počali v kůži bezdomovce? Na to se ptá česká hra Hobo: Tough Life, která právě vyšla na Steamu v předběžném přístupu. Vaším úkolem je připravit se na blížící zimu, shánět jídlo či alkohol, sestrojit si improvizovaný přístřešek, a tak podobně. Další aktivity zahrnují třeba komunikaci s ostatními obyvateli města, snahu vyhrát v loterii nebo návštěvy kostela, to všechno v okamžitě rozpoznatelných kulisách krásně zpracované Prahy.
LawBreakers
Vyzkoušejte si zadarmo střílečku LawBreakers, ale pozor na hlavu v oblacích
Antigravitační střílečka LawBreakers vychází na PC a PlayStation 4 už za necelé dva týdny. 8. srpna se vrhnete do víru snížené či dokonce zcela absentující gravitace na mapách z postapokalyptické Ameriky. V aktuální střílečkové konkurenci potřebují LawBreakers každou pomocnou ruku a jednou takovou může být i chystaná otevřená beta na obou platformách.
Uncharted: The Lost Legacy
Potichu a bez explozí, video z Uncharted: The Lost Legacy ukazuje, že postupovat jde i nenápadně
Nové video je vlastně pravý opak toho, co vývojáři z Naughty Dog ukázali na letošní E3. Tehdy všem vyjasnili, že se žádný velký odklon od série nekoná. Na devíti minutách předvedli upovídanost hlavních postav Chloe a Nadine, stejně upovídaného záporáka Asava, ale především velice akční přestřelky, ve kterých kromě kulek létají vzduchem kusy chátrajících ruin a těla nepřátel. Nové záběry z hraní se naopak nesou v klidnějším duchu průzkumu džungle.
Mario Kart 8 Deluxe
Nintendo boduje - Switch prodal skoro 5 milionů kusů, nejúspěšnější hrou je Mario Kart 8
Všichni sýčkové a nevěřící Tomášové se musí červenat, když si přečtou nově zveřejněné komerční výsledky konzole Nintendo Switch. Z přístroje, který v první chvíli vypadal jako takový technologický early access, se totiž vyklubal nevídaný hit. Do konce června ho bylo prodáno 4,7 milionu kusů, což Nintendu pomohlo obrátit loňskou ztrátu ze stejného kvartálu v zisk téměř 200 milionů dolarů. A vzhledem k tomu, že se na nedostatkovou konzoli stojí dlouhé fronty, bude příval optimistických cifer v budoucnu pravděpodobně pokračovat.
XCOM 2: War of the Chosen
Hunter z datadisku pro XCOM 2 připomíná modrého Predátora
Doposud největší datadisk pro strategickou sérii XCOM, War of the Chosen, vyjde na konci srpna a vedle hromady nových věcí přidá i Huntera. Nepěkného modrého ufona, který se na vás už nemůže dočkat. Hunter je podle všeho drsný nepřítel s velkou puškou, a ještě větším sebevědomím.
Need for Speed: Payback
Tuning vozidel v Need for Speed: Payback začíná u rezavého vraku a nemusí končit jen u terénního brouka
Úprava vozidel je neodmyslitelnou součástí série Need for Speed již od Underground dílů, kde tuning zažil svůj asi dosud největší boom. Postupně se od něj sice upouštělo, ale pak se vrátil v celé kráse v minulém díle s prostým názvem Need for Speed. A jeho ještě promakanější verze bude součástí připravovaných akčních závodů ve stylu Rychle a zběsile – Need for Speed: Payback.
Destiny 2
Konzolová open beta Destiny 2 je za námi, ta na PC začne přesně za měsíc
Pokud se řadíte mezi majitele konzole PlayStation 4 a/nebo Xbox One, pak se možná váš minulý víkend nesl ve znamení otevřené bety Destiny 2. Do zátěžového testu se zapojily miliony hráčů a dle vyjádření Bungie šlo o jejich vůbec nejmasivnější betu. Studio si z ní odneslo spoustu cenných poznatků, o které se podělí později. Jisté jsou teď jen dvě věci – vydání hry by mělo být mnohem hladší a PC beta proběhne na konci srpna.
for honor
For Honor přechází na dedikované servery a výrazně upravuje soubojový systém
Data serveru Steam Charts naznačují, že PC verze středověké bojovky For Honor od svého únorového vydání zažila strmý pád počtu hráčů. Na konzolích ale není situace tak kritická a Ubisoft ocelovou trojku Vikingů, samurajů a rytířů dále vylepšuje. Hra se brzy dočká své třetí a čtvrté sezóny, což znamená nové mapy i hrdiny. Především se ale chystá přechod na dedikované servery, což by mělo výrazně vylepšit stabilitu, která byla občas tristní. A dojde i na reformu samotného bojování, v němž by v budoucnu mělo být snazší útočit a obtížnější bránit.

Videa

gp_beyondgoodandevil4
LongPlay – Beyond Good & Evil #4
Pomalu ale jistě se Vašek s Adamem prokousávají k finále dobrodružství Jade a jejích parťáků v akční adventuře Beyond Good & Evil. Závody už mají za sebou, nyní je čeká mise na Jatkách (Slaughterhouse), kterou si možná mnozí z vás vybavují jako docela dlouhou a občas krapet nepřehlednou. Dívejte se tedy, jak se tímto úsekem hry chlapci popasují.
gp_destiny2beta
GamesPlay – hrajeme open betu Destiny 2
Stejně jako v případě první Destiny se tvůrci i u dvojky rozhodli část díla vhodit dopředu mezi nedočkavé hráče, aby tolik potřebnou zpětnou vazbu (a spoustu pochvaly i nadávek). Beta Destiny 2 nabízí příběhovou misi Homecoming, kooperativní Strike The Inverted Spire a kompetitivní multiplayerové módy v rámci Crucible. Samozřejmě nabízí i ochutnávku zbraní a tříd, což víte, pokud jste tuto čistě konzolovou betu hráli. Pokud ne, můžete se na její obsah a hratelnost podívat společně s námi.
Games TV
Nový díl pořadu Games TV představuje tři královské hry
Vzpomínáte na King's Bounty? Nenápadná ruská hra vytřela zrak všem fanouškům série Heroes of Might & Magic a letos se o něco podobného, byť v trochu jiném žánru, pokusilo polské studio Pixelated Milk. Po naší recenzi se na neotřelou Regalia: Of Men and Monarchs ještě důkladně podíval Lukáš a vybral k ní na trůn dvojici dalších "královských" titulů.
gp_diablo_necromancer
GamesPlay – Diablo III: Rise of the Necromancer
Za hodně peněz málo muziky? Takový sentiment vyjadřuje spousta hráčů nad DLC Rise of the Necromancer pro Diablo III, i když zároveň uznávají, že jde o postavu, se kterou je hraní akčního RPG od Blizzardu neskutečně zábavné. Co si o tom myslí Adam, a jak se mu Diablo III s nekromantem hraje, uvidíte v tomto videu.
rgp_magiccarpet
Retro GamesPlay – Magic Carpet
„Diskografie“ studia Bullfrog obsahuje celou řadu netradičních, divných a žánry bořících projektů. Někdy více, jindy méně úspěšných a povedených. Magic Carpet ale bez pochyby patří k těm nejzvláštnějším a nejpovedenějším. Nebo snad znáte jinou akční hru, ve které ovládáte chlapíka na létajícím koberci, který s pomocí kouzel střílí všechno v dohledu? Tak vidíte. Pokud vás tohle dílo Petera Molyneuxe a spol. minulo, což je s ohledem na vydání v roce 1994 dost dobře možné, podívejte se společně s námi, jak vypadá, a co nabízí.

Nejnovější články