Nintendo boduje - Switch prodal skoro 5 milionů kusů, nejúspěšnější hrou je Mario Kart 8
zdroj: Archiv

Nintendo boduje - Switch prodal skoro 5 milionů kusů, nejúspěšnější hrou je Mario Kart 8

26. 7. 2017 14:54 | Byznys | autor: Václav Pecháček |

Všichni sýčkové a nevěřící Tomášové se musí červenat, když si přečtou nově zveřejněné komerční výsledky konzole Nintendo Switch. Z přístroje, který v první chvíli vypadal jako takový technologický early access, se totiž vyklubal nevídaný hit. Do konce června ho bylo prodáno 4,7 milionu kusů, což Nintendu pomohlo obrátit loňskou ztrátu ze stejného kvartálu v zisk téměř 200 milionů dolarů. A vzhledem k tomu, že se na nedostatkovou konzoli stojí dlouhé fronty, bude příval optimistických cifer v budoucnu pravděpodobně pokračovat.

Nintendo do příštího března plánuje pustit do oběhu něco přes 12,5 milionu Switchů a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by je jednoho dne muselo pohřbít někde v poušti Nového Mexika jako chudáka E.T. Switchový software jde na rozdíl od nechvalně proslulé adventury od Atari rovněž na dračku. Nejúspěšnější je v tomhle kvartálu Mario Kart 8 Deluxe – závodní hry s italským instalatérem v hlavní roli se prodalo 3,5 milionu kopií, což je velmi slušná dávka. Pro srovnání z trošku jiného soudku: nezastavitelného fenoménu PlayerUnknown’s Battlegrounds se na PC prodalo 5 milionů kusů, což už není takový rozdíl – zvlášť když vydání PUBG proběhlo o měsíc dřív.

Ale zpátky ke hrám na Switch. Velice dobře si vedla i netradiční bojovka Arms, k níž měl Adam v recenzi své oprávněné výhrady, ale multiplayerový gamesplay jsme si spolu nadmíru užili. Téhle boxovací mlátičky se od vydání 16. června prodalo 1,18 milionu kopií, a to vyšla teprve v půlce června. Fandům Switche zjevně nedostatek obsahu až tak moc nevadí, když si můžou navzájem rozbít budky vysouvacími pěstmi.

zdroj: Vlastní

Celkem se switchovského softwaru během života konzole prodalo 13,6 milionu kusů, k čemuž vynikající The Legend of Zelda: Breath of the Wild přispěla v kvartálu počtem 1,16 milionu, což dohromady se skvělým startem dělá 3,92 milionů prodaných kopií za celou dobu. A na skvělé cestě je i barevná střílečka Splatoon 2, které se podle serveru Gematsu pouze v Japonsku v prvních třech dnech prodalo přes 670 tisíc kopií.

Switch se zkrátka řítí plnou parou vpřed. Když se daří dokonce i zcela novým IP jako Arms, když lidi neodradí, že musí na hlasový chat musí používat externí mobilní aplikaci, když vám všichni chtějí nacpat tolik peněz, že ani nestíháte vyrábět svůj produkt… To všechno jsou pro Nintendo velice dobrá znamení.

zdroj: Archiv

Nejnovější články