Fortnite je tady. Postavte si pevnost, která odolá hordám zombíků
zdroj: Archiv

Fortnite je tady. Postavte si pevnost, která odolá hordám zombíků

25. 7. 2017 18:30 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Skoro jsem už nevěřil, že Fortnite někdy vyjde, ale dnes se to stalo skutečností. Tedy, tak trochu, protože je tahle multiplayerová kooperativní střílečka k dispozici v rámci early accessu a to na PC, PS4 i Xbox One. Ne, nehledejte předběžný přístup na Steamu, musíte přímo na oficiální stránky a tady si koupit jeden z balíčků, které vám přístup do hry zajistí. Plná hra už bude free-to-play, ale momentálně si za testování hry zaplatíte, byť podle zvolené edice dostanete nějaké ty bonusové předměty a piňaty, místní verzi loot boxů.

Základ hry spočívá ve dvou fázích. Ve dne pobíháte s týmem kamarádů po městě plném zombíků, kteří ale nekladou takový odpor. Musíte sbírat materiály, které využijete na stavbu své pevnosti, opevněného domu, výspy, svatyně, říkejte tomu jak chcete. Každopádně musíte mít silné zdi, dostatek pastí a bránit se zuby nehty nočnímu útoku mnohem silnějších zombíků.

Stavba pevnosti představuje díky spoustě pastí, střílen a dalších udělátek trochu tower defence. Fortnite vypadá z hlediska hratelnosti nadějně, protože kombinování obou fází zní dobře a připomíná mi mix Dead Rising a State of Decay. Co mi ale osobně nesedí, je vizuální zpracování, které mi evokuje Plants vs. Zombies a je na můj vkus příliš komiksové. Pokud si chcete zahrát, early access je jediný způsob, jak se ke hře dostat. Plná free-to-play verze hry totiž vyjde až v příštím roce. 

zdroj: Archiv

Nejnovější články