zavřít

Retro GamesPlay – Magic Carpet

Windows PSOne

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

„Diskografie“ studia Bullfrog obsahuje celou řadu netradičních, divných a žánry bořících projektů. Někdy více, jindy méně úspěšných a povedených. Magic Carpet ale bez pochyby patří k těm nejzvláštnějším a nejpovedenějším. Nebo snad znáte jinou akční hru, ve které ovládáte chlapíka na létajícím koberci, který s pomocí kouzel střílí všechno v dohledu? Tak vidíte. Pokud vás tohle dílo Petera Molyneuxe a spol. minulo, což je s ohledem na vydání v roce 1994 dost dobře možné, podívejte se společně s námi, jak vypadá, a co nabízí.

Jedním z největších lákadel Magic Carpet ve své době byl deformovatelný terén. Dnes to možná působí skoro až legračně, ale v roce 1994 šlo o technologickou libůstku. Tvůrci se kolem ní snažili vybudovat skutečnou hru, což se jim také povedlo. Krom soubojů s nepřátelskými draky, kraby a jinými čaroději na létajících kobercích musíte stavět svou pevnost, oživovat mrtvé, aby za vás bojovali, sbírat manu, aby bylo z čeho kouzlit atd. Je to zábava? No jasně, jak vám ukážeme.

Tagy: strategie akční retro gamesplay

Zdroje: vlastní

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.