Nejčtenější články týdne: Death Stranding, Diablo IV a seriálový Zaklínač
zdroj: Archiv

Nejčtenější články týdne: Death Stranding, Diablo IV a seriálový Zaklínač

3. 11. 2019 15:30 | Z redakce | autor: Redakce Games.cz |

Ve chvíli, kdy vychází Death Stranding, to ani nemohlo být jinak. Recenze a Jak hodnotí ve světě se dostaly mezi nejčtenější články. Novinka Hidea Kodžimy měla tento týden ale velkou konkurenci: nejen že vyšel nový trailer na seriálového Zaklínače, on byl ještě BlizzCon. Nakonec velice příjemný BlizzCon, kde jsme konečně dostali to, co jsme čekali. Tedy pořádně temné, gotické a drsné Diablo. Pryč jsou duhy, pryč je pachuť z mobilního Diablo Immortal. Plus Overwatch 2 a navíc se Blizzard ještě omluvil za ten průšvih s Hearthstonem. Palec nahoru.

Nejčtenější články týdne

Railroad Corporation
Dáte šanci dalším vláčkům? Blíží se tycoon Railroad Corporation
Railroad Corporation nebude z těch her, které se zakopou v early accessu na několik let. Tvůrcům ze studia Corbie Games stačil pouhý půlrok na dokončení hlavní kampaně, takže se do dalšího vlakového tycoonu, který nevypadá vůbec špatně, pustíte už v průběhu listopadu.
witcher serial
Obdivujte Geralta v novém traileru na seriál Zaklínač
Seriál Zaklínač od streamovacího giganta Netflixu je už za dveřmi. Geralt z Rivie se vřítí na televizní obrazovky 20. prosince, jak odhaluje nový, přes dvě minuty dlouhý trailer, v němž uvidíte… leccos. A v redakci jsme se shodli, že se nám výsledný tvar vlastně docela zamlouvá.
DEATH STRANDING RECENZE
Death Stranding – recenze
Poslední výtvor Hidea Kodžimy obestíralo tajemství dost dlouhou dobu a část hráčů tohle mystérium zvládlo odradit ještě před vydáním. Bude to vůbec hra, když všechno, co ukazoval, byly filmečky se slavnými herci, které slibně načrtávaly postapokalyptický svět? Co nějaká ta hratelnost? Obavy hoďte za hlavu, „hraní“ je v Death Stranding víc než dost.
Death Stranding
Jak hodnotí ve světě – Death Stranding
Nejnovější počin Hidea Kodžimy sice vychází až za týden, embargo na recenze ale padlo s dnešním ránem a kromě té Šárčiny si můžete přečíst také postřehy dalších kritiků. Názory jsou dle očekávání poměrně rozporuplné a Death Stranding už si v zahraničí vysloužilo jak podprůměrnou trojku, tak i slušné množství absolutních hodnocení. Že by hra, která chce propojovat, naopak rozdělovala hráčskou obec?
diablo4 title
BlizzCon 2019 plní očekávání - Diablo IV, WoW: Shadowlands, Overwatch 2
O všech třech velkých oznámeních, které letošní BlizzCon nabídl, se sice šuškalo předem, ale je fajn také jednou s úsměvem prohlásit, že očekávání nebyla lichá. Diablo oprašuje temný, gotický háv, World of Warcraft míří do země zesnulých a Overwatch přidává PvE obsah.

Redakce doporučuje

Command&Conquer: Red Alert
Vzpomínáme: Command & Conquer: Red Alert nás nechal bojovat na Moravě a ve Slezsku
Bylo toho dost, co dobová recenze ve Score (každý jsme někde začínali) vytýkala Red Alertu. Bezduché kopírování předešlé hry Westwoodu, protivnou nutnost nainstalovat si jakýsi DirectX anebo třeba příliš akčních chodících misí. Šlo jistě o legitimní argumenty, nakonec je však přehlušila kombinace dravé realtimové strategie a povědomé techniky. První Red Alert, který se stal základem nové série C&C, u nás vyšel před 23 lety, 31. října 1996.
Vaporum: Lockdown
Slovenský dungeon crawler Vaporum: Lockdown vás vezme před události původní hry
Už jsou to dva roky od vydání krokovacího dungeon crawleru Vaporum, o který se postarali naši sousedé Slováci ze studia Fatbot Games. Protože hra bodovala u hráčů i kritiků, nemůžeme se divit tomu, že se její steampunkový svět rozvine v dalším díle Vaporum: Lockdown, který se po příběhové stránce vrátí před události první hry.
Steam knihovna
Nový vzhled knihovny na Steamu vstupuje do ostrého provozu
Redesign potřebuje čas od času každý web nebo služba. Steam svůj facelift knihovny nechal hráče nějakou dobu testovat v uzavřené betaverzi, kterou si mohli dobrovolně aktivovat. Počínaje dneškem už nový dlaždicový design uvidí všichni uživatelé. Navíc se můžete zapojit do otevřené bety funkce Remote Play Together, která vám umožní hrát online hry s dříve čistě lokálním multiplayerem.
screenshot.1
Launcher Epic Games Storu umí nové kousky a dalším se učí
Za chvíli to bude rok od spuštění Epic Games Storu, kterému dodnes chybí spousta funkcí, na něž jsou zákazníci zvyklí z konkurenčních obchodů. Po včerejšku si jeho uživatelé takových nedostatků můžou pár odškrtnout a zároveň se začít těšit na několik dalších funkcí.
Bez názvu
Nintendo nepřestává udivovat čísly: mezi hráči je 41 milionů Switchů, z toho 2 miliony Switchů Lite
Nintendo to s touto generací své konzole zvládá na jedničku. Otevření se třetím stranám, skvělý nápad s Joy-Cony, možnost handheldu i doku a skvělé exkluzivity přivábily k Japoncům hráče, kteří dříve o Nintendo ani nezavadili. Podepisuje se to na prodejích hardwaru i softwaru, a protože se není za co stydět, jsou všechna zajímavá čísla veřejná.

Videa

Gamesplay_poutáky_ahoj
GamesPlay – hrajeme kampaň Call of Duty: Modern Warfare
Nové Call of Duty: Modern Warfare je už venku, ve světě obdrželo velmi pěkné recenze a my se dneska podíváme, proč tomu tak je. Vašek vám předvede singleplayerovou kampaň, která se v žádném případě nebojí být kontroverzní – jsou tu chemické útoky, zabíjení civilistů, teroristické incidenty v srdci Evropy. Letos je nota hodně vážná.
Gamesplay_poutáky_ahoj
Sledujte randomizovaný Fight Club #450 s příliš velkým množstvím témat
Když ty loot boxy a vůbec randomizovaný obsah ve hrách tak frčí, řekli jsme si v redakci, že na podobný trend taky musíme naskočit. To víte, než nám ujede vlak. Proto dnešní Fight Club s pořadovým číslem 450 (takové jakoby malé kulatiny) taky randomizujeme. A součástí toho můžete být i vy...
Gamesplay_poutáky_ahoj
GamesPlay – soupeříme v Beat Saberu se speciální reprovestou SubPac
Veleúspěšný československý Beat Saber jsme vám ve videu představili dokonce už dvakrát, podruhé ve formě redakčního turnaje. K základní výbavě v podobě PlayStation VR nám v jeho druhém kole dnes přibude speciální vesta SubPac se zabudovaným reproduktorem, který dokáže rytmus zprostředkovat i hráčům s poruchami sluchu anebo ještě vylepšit zážitek hráčům se sluchem jako rys.
Livestream_Blizzcon_ahoj
BlizzCon 2019: Sledujte náš komentovaný přenos těch největších oznámení
V posledních týdnech stihlo Blizzardu už skoro všechno utéct, tudíž by bylo opravdové překvapení, kdyby se na Blizzconu Diablo IV neobjevilo. Nebo Overwatch 2, remaster Diabla 2, nový datadisk pro World of Warcraft, něco nového do Hearthstone i Heroes of the Storm a tak dále. Po několika nemastných a neslaných BlizzConech, obzvláště tom jalovém loňském, se to vývojářům konečně všechno sešlo a dnes večer dozajista vypálí plnou salvu.
Gamesplay_poutáky_ahoj
Hardware Club #43: Jak se bude vyrábět hardware po roce 2020?
Jak se dnes vyrábí s pokročilou litografií a kolik toho ještě zvládne křemík? Čeká nás zářná grafenová budoucnost, anebo po 3nm výrobním procesu přijde křemíková apokalypsa? Nad těmito otázkami se zamyslíme ve 43. díle Hardware Clubu společně s Jindrou a Jiřím.
? ? ?
GamesPlay? Večer laďte náš dušičkový stream, do záhrobí vyrážíme ve 20:30
Svátek zesnulých, památka mrtvých nebo prostě jenom Dušičky. Právě na 2. listopadu, tedy na dnešek, připadá den, který je krom jiného také připomínkou lidské pomíjivosti. A nás napadlo ho letos pomíjivě uctít zvláštním – doslova! – streamem, který startuje v neobvyklém čase i neobvyklém složení. Co od něj můžete čekat?

Nejnovější články