Nový vzhled knihovny na Steamu vstupuje do ostrého provozu
zdroj: Valve

Nový vzhled knihovny na Steamu vstupuje do ostrého provozu

31. 10. 2019 14:35 | Téma | autor: Šárka Tmějová |

Redesign potřebuje čas od času každý web nebo služba. Steam svůj facelift knihovny nechal hráče nějakou dobu testovat v uzavřené betaverzi, kterou si mohli dobrovolně aktivovat. Počínaje dneškem už nový dlaždicový design uvidí všichni uživatelé. Navíc se můžete zapojit do otevřené bety funkce Remote Play Together, která vám umožní hrát online hry s dříve čistě lokálním multiplayerem.

Spousta hráčů používá Steam coby sběratelský nástroj, což bralo Valve v novém redesignu v potaz. Knihovnu tedy můžete vnímat jako nablýskanou vitrínu svojí kolekce her, kde byste ale zároveň měli vždy rychle najít konkrétní titul.

Pokud jste spíš vizuální typ a scrollování dlouhým seznamem v bočním panelu vás unavuje, oceníte obrázkové dlaždice. Hry si samozřejmě stále můžete třídit do vlastních kategorií podle libovolných štítků, jen má teď všechno být úhlednější a hezčí.

Velkou roli má na Steamu stále i komunita, proto se teď hned na hlavní stránce dozvíte, co vaši přátelé právě hrají nebo v nedávné době hráli. Z karty hry se zase už nemusíte složitě proklikávat na aktualizace od vývojářů nebo její právě probíhající události, zkrátka hned zjistíte, jestli ten palčivý bug už tvůrci opravili, nebo ne.

Novou podobu knihovny Steamu byste už teď měli vidět přímo ve své aplikaci. O své případné připomínky se se zástupci Valve můžete podělit v diskuzi oficiální skupiny Steam Client Beta.

Do bety online hraní dříve čistě lokálních multiplayerů se můžete zapojit ve všech podporovaných titulech. A rovnou můžete zkontrolovat právě probíhající halloweenské slevy, které trvají do zítřejší 19. hodiny.

Nejnovější články