zavřít

Ve Skull and Bones se spojíte s ostatními hráči a pak jim vrazíte šavli do zad

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Video autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Sea of Thieves se dívá na pirátské řemeslo z vyloženě komiksového pohledu – vystřelujete se z děla, všechno je takové kreslené, místní kostlivci vám strach nenaženou. Skull and Bones od Ubisoftu sice na pohled vypadá výrazně realističtěji, ale historickou věrnost tady taky nečekejte. Válečné lodě se chovají spíš jako krasobruslaři než nemotorné dřevěné tanky, a nové záběry z hraní vám ukážou, že potopit soupeře zabere spíš vteřiny než minuty.

Na dřevě tříštícím se pod brutální salvou z palubních kanónů je něco skoro viscerálního – jako bych v praskání trámů slyšel lámané kosti, prýštící krev a poslední smrtelný výkřik. Proti všem podobným soucitným myšlenkám bych se ale měl hodně rychle obrnit, protože ve Skull and Bones bude boj na denním pořádku – jednak proti ostatním hráčům, jednak proti umělé inteligenci.

Video předvedlo, jak bude přibližně vypadat vaše běžné pirátské odpoledne. Všechno začne v tajném ostrovním úkrytu, kde se můžete klidně procházet, dokud se nerozhodnete vstoupit na palubu. A pak začíná jízda. Vaším cílem je portugalská obchodní loď naložená kořistí, kterou chrání jediná malá bárka. To, co se zdá být jednoduchým úkolem, se ale brzo šeredně zvrtne.

Nejdřív musíte projet kolem obrněné, po zuby ozbrojené pevnosti, a tak vám nezbude než nahodit lusitánské plachty a předstírat, že jste João z Lisabonu. Jakmile se však dostanete z dostřelu, opět nastane čas plout pod krvavě rudou bavlnou. Na bárku vám bude stačit jediná salva. Její větší chráněnka je tužší oříšek, ale pár pozdravů ze všech možných kanónů ji přivede k rozumu. Stačí se jen vyhnout jejím mortarům, nalodit se na palubu a shrábnout to, co vám právem nepatří.

Jenže ouha – vybrali jste si nesprávný národ, s kterým se pustit do křížku. Tohle jsou portugalské vody, jak vám pluje názorně vysvětlit masivní behemot Tritão. Sami si s ním v žádném případě neporadíte, ale k vašemu štěstí tady do hry vstupuje multiplayerový element.

Když na moři uvidíte jiné hráče, můžete je pozvat do ad hoc bojové skupiny. Její účel? Přežití a získání lootu. Ve videu se tři další piráti rozhodnou, že vám zachrání kůži, a po dlouhém, nemilosrdném souboji pošlou portugalského obra ke dnu. Pak si všichni pogratulují, rozdělí si zlaťáky rovným dílem a rozloučí se s tím, že určitě musí přijít na večeři, protože paní Blackbeardová dělá vynikající karbanátky.

Až na to, že ne. Piráti jsou piráti, a tak jen co je nepřítel pod hladinou a kořist na ní, strhne se mela. Bývalí spojenci se po sobě vrhnou jako hladoví psi. Připomíná to Dark Zone z The Division – krátká přátelství jsou přerušena náhlou zradou za účelem osobního prospěchu.

Samozřejmě je otázka, nakolik budou s touhle myšlenkou spolupracovat samotní hráči. Nedostane se hra náhodou do situace, kdy radši nikoho do družiny zvát nebudete a radši okamžitě spustíte palbu na každého hráče, který se vám objeví na mušce, když je zrada stejně nevyhnutelná? A pokud za ni budou existovat nějaké postihy, nestane se Indický oceán nudnou zónou plnou mořeplavců, co spolu trapně mírumilovně spolupracují?

To se uvidí. Dynamické, svobodné záběry každopádně potvrzují arkádovou hratelnost známou z Assassin’s Creed IV: Black Flag a aspoň dle mého názoru vypadají výrazně přitažlivěji než loni předvedený obyčejný team deathmatch.

Z prvních novinářských ohlasů bych ještě vypíchl možnost zvolit si vlastní typ lodi s určitými statistikami, a dokonce i s ultimátní schopností, která dovede radikálně ovlivnit průběh bitvy. Nejpřitažlivěji zní asi taranovací plavidlo, jehož ulti ho rozežene bleskovou rychlostí proti kýlu nebohé kořisti. Trup se půlí, námořníci tonou.

Skull and Bones sice vypadá čím dál tím líp, ovšem nepřipluje zrovna brzo. Zůstáváme u vágního konce roku 2019, kdy se piráti vyloupnou na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Tagy: multiplayer kooperace námořní Ubisoft E3 2017 E3 2018

Zdroje: tisková zpráva,PC Gamer

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.