zavřít

Tvůrci Metal Gear Solid představují možnosti FOX enginu

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Video autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Game Developers Conference je tu každý rok od toho, aby vývojáři prezentovali své technologie, přiznávali lapsy v případě svých již vydaných her a obecně byli chytří a otevřené nejenom ke svým kolegům, ale i k široké veřejnosti. Kojima Production na letošní GDC do San Francisca dovezli nejenom odhalení Metal Gear Solid V, což s sebou přineslo menší zmatení, pokud jde o vztah mezi Phantom Pain a Ground Zeroes, ale návdavkem zde Kojimovci prezentovali i svůj FOX engine. Technologicky zdatní a v rozličných enginech dnešní doby zběhlí čtenáři mezi vámi možná budou mít jiný názor na jednotlivé aspekty FOX engine technologie, nicméně z pohledu nezasvěceného konzumenta dokáže technologie Kojima Production produkovat, s pomocí rukou šikovných grafiků, scény, které mají šmrnc.

Pokud se nezajímáte o tuhle tematiku nijak zvlášť do hloubky, bude vám stačit výše uvedený sestřih nejzajímavějších ukázek z takřka hodinové prezentace, kterou si ale můžete samozřejmě prohlédnout celou (po rozkliku). Doporučuju spíše druhou variantu, protože poskytuje nezbytný kontext a zejména komplexní pohled na FOX engine. Za pozornost stojí zejména schopnost enginu prezentovat jednu a tu samou scénu za různé denní doby i počasí, aniž by to daný okamžik zničilo.

Dle vývojářů je to dáno tím, že každý objekt má přesně definované vlastnosti odpovídající skutečnosti, takže když se změní nasvícení, vypadá to celé jinak, ale pořád ne divně a nepatřičně. Dovolím si tvrdit, že scéna s vrtulníkem z Ground Zeroes traileru vypadá za denního světla působivěji, než za tmy a deště, jak jsme ji viděli původně. Však uvidíte sami, když najdete pár desítek minut času a přednášku si pustíte.

Tagy: engine

Zdroje: GamesHQMedia

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.