zavřít

Podívejte se na 24 minut s barbarem z Diabla 4

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Video autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Návštěvníci letošního BlizzConu si mohli vystát frontu a zahrát si čerstvě oznámené Diablo 4 celých 20 minut. Redaktoři časopisu Game Informer to samé demo hráli o pár týdnů dřív a několik hodin – ale mysleli při své práci i na ostatní a o necelou půlhodinu záběrů z nového akčního RPG se podělili i se zbytkem světa. Pan barbar sice není zrovna moje nejpreferovanější postava, ale když Blizzard zavelí, prodá vám cokoli.

Blizzard se rozhodl ignorovat Diablo 3 a minimálně vizuálním stylem se vrací k opěvované, gotičtější dvojce. Pro nadcházející čtyřku zatím oznámil jen tři třídy, mezi nimi právě barbara zaměřeného na boj na blízko. Ten používá soubojový systém zvaný Arzenál, díky němuž může používat až čtyři různé zbraně naráz, pokud je přiřadí k jednotlivým útokům.

V Diablu 4 na vás číhají všechna možná pekelná stvoření od klasických kultistů-kanibalů po zcela nové utopence. Poprvé v sérii navíc půjde o otevřený svět, který na sebe plynule navazuje. A že je kontinent Sanctuary dost velké území, které vám kromě spousty kobek a jeskyní nabídne i pouště, lesy a stepi.

Jestli vás víc zajímá hraní za čarodějku a druida, další porce záběrů chystá Game Informer vypustit ještě během tohoto týdne. Než se ale k Diablu 4 dostanete vy osobně, proteče řekou Styx ještě hodně vody – Blizzard v jeho případě nepoužil ani své pověstné slůvko „soon“, které může značit cokoliv od několika dní po pár let.

Zároveň má ale vyjít na současné generaci konzolí, jejíž nahrazení připadá na pozdní podzim příštího roku, a na výstavě byl k vyzkoušení. Máme tu samozřejmě příklady jako Anthem, u kterého BioWare demo pro E3 doslova splácalo na koleni za pár týdnů a od finální verze se dost zásadně lišilo. Snad hratelné Diablo 4 nemělo být jen narychlo vymodelovaným dudlíkem pro nespokojené fanoušky.

Tagy: Diablo (série) akční fantasy RPG

Zdroje: Game Informer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.