zavřít

Nový trailer na Phoenix Point ukazuje mutující emzáky

Windows Xbox One Xbox One X

- Video autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Série XCOM se nejen u nás v redakci těší velké oblibě, takže netrpělivě vyhlížíme Phoenix Point následující jeho duchovní odkaz. Jak by taky ne, když autor Julian Gollop pracoval na původní, staré sérii X-COM. Teď spolu se studiem Snapshot uvolňuje třetí verzi early accessu a k tomu přihazuje trailer, kde se především snaží zdůraznit, čím se od XCOMu vlastně liší.

Taktické střílečky plné procent zažívají menší žánrovou renesanci, ale nestát se jen dalším kopírujícím klonem může být těžké. I když kdo jiný by měl mít na rozvíjení původní myšlenky větší právo, než jeden z jejích otců. Phoenix Point si v rukávu schovává pár es, která ho možná neodliší na první pohled, na první zahrání už ale ano.

Soubojový systém má být kupříkladu méně abstraktní, přestože také operuje s mými oblíbenými procenty. Můžete mířit manuálně na jednotlivé části emzáckých a lidských těl v rozhraní, které připomíná VATS z Falloutu, pravděpodobnost zásahu se počítá podle dovednosti střelce a použité zbraně. A je možné nepřátelům klidně ustřelovat různé štíty anebo končetiny. 

Video zdůrazňuje také přítomnost mutací. V průběhu času se vaši protivníci budou vyvíjet a adaptovat na vaši taktiku, což je systém, který mi připomíná Metal Gear Solid V. Jejich vývoj totiž nebude lineární a pro všechny stejný. Některé mutace budou záležitostí náhody, jindy mimozemšťanům zdegeneruje část, která ve střetu s vámi dlouhodobě nebyla efektivní. Změny budou jak vizuální, tak funkční, někdy jim přibydou nové zbraně a typy poškození, jindy zesílí brnění třeba na hlavě.

Video slibuje taky epické bossy a strategické rozhraní s mapou světa, které nápadně připomíná to z druhého XCOMu. Phoenix Point je v tuto chvíli v předběžném přístupu a během několika dní dorazí jeho třetí verze s onou strategickou zeměkoulí. Oficiální vydání se pak plánuje na PC a Xbox One v červnu příštího roku.

Tagy: strategie sci-fi tahová taktická

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.