Microsoft Flight Simulator se opět předvádí ve své dechberoucí kráse
zdroj: Archiv

Microsoft Flight Simulator se opět předvádí ve své dechberoucí kráse

16. 11. 2019 14:00 | Video | autor: Jan Slavík |

Chystaný Microsoft Flight Simulator na X019 představil seznam nových partnerů z řad leteckých výrobců. A protože by pouhý výčet firem nejspíš působil poměrně suše, došlo i na nové video ze hry. Vypadá tak fantasticky, že by vůbec nebylo s podivem, kdyby o pořízení začali uvažovat i hráči, co jinak k virtuální aviatice ani nepřičichnou.

Tvůrci tvrdí (a testeři potvrzují), že Microsoft Flight Simulator rozhodně nemá být nějaké laciné přiživení se na značce, ale plnohodnotný, velký projekt, do nějž proudí obrovské množství prostředků i úsilí. Ve hře tak najdete třeba trojrozměrný volumetrický déšť. Simulaci atmosféry s až dvaatřiceti vrstvami mraků. Mořské vlny reálně ovlivněné větrem. A opravdickou nenaskriptovanou duhu!

A hlavně žádné hranice. Krajina se má totiž streamovat v reálném čase podle toho, kam namíříte knipl, a vykreslovat ze dvou petabytů dostupných skutečných satelitních geografických dat. O třetí rozměr by se měla postarat fotogrammetrie s přesností někdy i na tři centimetry.

Takže, teoreticky, pokud budete chtít nízkým průletem Boeingu zatřást okny vlastního domu, mělo by to jít. Otázkou je, jaký bude na toto plynulé stahování terénu potřeba bandwidth, ale snad to půjde i bez internetu ze vzdálené budoucnosti.

Ruku na srdce, jediný dopravní prostředek, který jsem kdy reálně ovládal, je auto, takže prohlášením tvůrců o „nejrealističtějším leteckém simulátoru vůbec“ mi nezbývá než věřit, protože to sám těžko posoudím, ale... Řekněte sami (bez ohledu na to, jaký žánr hrajete normálně), nemáte snad po téhle upoutávce chuť na trochu vzduchoplavby? Třeba nad Prahou? Nebo nad Amazonií? Nebo...

zdroj: Archiv

Pokud máte po absorbování vší té krásy ještě kapacitu na vstřebání faktických informací, zmiňovaní noví partneři Microsoft Flight Simulator z řad leteckých výrobců jsou: Airbus, The Boeing Company, CubCrafters, Daher, Diamond Aircraft Industries, ICON Aircraft, Robin Aircraft, Textron Aviation.

Hra vyjde příští rok na Windows a Xbox One, nic přesnějšího zatím tvůrci nesdělili.

Nejnovější články