zavřít

Zlevnění Xboxu 360 oficiálně i v Čechách

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Nové ceny konzole začnou pod hranicí pěti tisíc korun a to už od tohoto pátku.

Všechny ty úniky a slevové letáky zahraničních řetězců potvrdila před pěti minutami oficiální tisková zpráva Microsoftu. Ten pár týdnů po Severní Americe a Japonsku zlevňuje svou herní konzoli Xbox 360 také v Evropě, včetně České republiky. Snížení doporučených maloobchodních cen se projeví již od tohoto pátku 19. září a bude se týkat všech modelů. Nejlevnější verze konzole „Arcade“, vhodná pro příležitostné hráče a dodávaná s paměťovou kartou o kapacitě 256 MB, bude oficiálně stát jen 4 990 Kč. Za základní set, který je dodáván s 60 GB pevným diskem a bezdrátovým ovladačem, zaplatí zákazníci nově 6 490 Kč. A luxusní varianta „Elite“ v černé barvě, se 120 GB diskem a HDMI kabelem bude k dostání za 7 990 Kč.

    „Jsme pyšní na to, že se konzole Xbox 360 stává nejlevnějším herním next-gen systémem na trhu a jako první prolomila hranici pěti tisíc korun,“ komentuje snížení ceny Chris Lewis, firemní viceprezident divize Microsoft Interactive Entertainment Business v Evropě a dodává: „Historie ukazuje, že nejvyšší prodeje dosahují herní systémy po poklesu ceny pod určitou hladinu. Toho jsme připraveni naplno využít v momentě, kdy se po celém světě prodalo víc než 20 milionů našich konzolí a kdy máme k dispozici strategickou výhodu v nejširším portfoliu her. Jenom do konce roku se objeví dalších 90 nových titulů a jsem si proto jist, že posílíme naše pozice nejen v Evropě, ale i v ostatních částech světa.“

    Nové, nižší ceny jsou součástí globální strategie Microsoftu, který se snaží zprostředkovat zážitek z plnohodnotné next-gen zábavy co nejširšímu publiku. S tím souvisí i portfolio her, které se zaměřuje i na nehráčskou veřejnost a dává možnost ponořit se do světa elektronické zábavy občasným hráčům. Letos na podzim se například objeví hra „Lips“, která všechny hráče promění v pěvecké hvězdy, a to nejen popové scény. Xbox 360 se tak stává rodinným centrem zábavy, který bude ideálním vánočním dárkem pro zákazníky každého věku.
Příští týden by podle zatím nepotvrzených zpráv mělo následovat oznámení nové hry ze série Halo od Bungie, nějakého titulu od Rare a spuštění nových služeb, které do života Xboxu 360 vdechnou nový impuls. P.S. fotka zeleného gamepadu výše je pouze ilustrační a nesouvisí se zlevněním (prodává se zvlášť jako přídavná výbava k X360).
zdroj: PR

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.