Wii U asi půjde cestou modernity – app store a čtečky
zdroj: Archiv

Wii U asi půjde cestou modernity – app store a čtečky

3. 1. 2012 11:45 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Co pojí všechny dnes úspěšné tablety a jim podobné přístroje, vhodné pro „gaučové“...

Co pojí všechny dnes úspěšné tablety a jim podobné přístroje, vhodné pro „gaučové“ (a cestovní) využití? Jednak je můžete použít jako čtečku elektronických knih, což vám šetří ruce i místo v knihovně, a pak je tu větší či menší objem využitelných dat prodejných ve virtuálním obchodě dané platformy. A je jedno, zda jde o App Store, zda jde o knižní zásobu Amazonu či aplikace pro Android. Je to zcela jasný trend – a v tomto případě rozhodně ne špatný.


Jak se nyní zdá dle interních informací (na ně radi pozor, koušou), Nintendo se chystá vydat stejnou cestou. Ostatně, jeho demonstrace Wii U jasně deklarovala, že jeho ovladač bude přesně takovým gaučovým tabletem, který ale bude mít silné zázemí především ve hrách. Co se týče e-booků, aplikace by vám měla dovolit stáhnout do konzole a následně streamovat do ovladače s displayem knihy, časopisy, noviny, komiksy, prostě vše z tradičního sortimentu.

Zajímavé jsou ale i dvě doplňující zprávy. Tato možnost by se mohla objevit i na 3DS a Nintendo zvažuje, že by touto formou začalo šířit herní příručky. Na oficiální představení této funkce se ale zatím jen čeká, jde tedy jen o tamtamy, byť vypadající velmi věrohodně a užitečně.

Zdá se také, že Wii U dostane svůj vlastní app store, který ostatně vídáme už nyní u produktů Nintenda. Nicméně, tentokrát by měl být záběr mnohem, mnohem širší. Kromě tradičních her, tedy obdoby XBL a PSN, by totiž mohla být (dle dalších spekulací) pro Wii U připravena celá škála sekundárních funkcí. Jak se totiž ukazuje, X360 je v USA velmi populární i jako prostý ekvivalent přístroje, skrz nějž se lidé připojí na Netflix. Takže kromě klasických emailových klientů pro ovladač Wii U, prohlížečů, editorů obrázků apod. můžeme čekat i streamované služby, třeba sportovní kanály. Tedy my v ČR se asi streamovaného vysílání jen tak nedočkáme, i když se rádi necháme překvapit.

Nejnovější články