zavřít

Ukázky nového rozhraní Xboxu 360

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Přidá zbrusu nové funkce, mezi nimiž potěší 3D avataři a možná i spekulovaný webový prohlížeč.

Pod "New Xbox Experience" se skrývá velký update konzole Xbox 360 od Microsoftu, který nabídne pohled na zcela předělané uživatelské rozhraní s řadou nových vlastností. Update je přitom naplánovaný na listopad a skrývá zatím pár nezodpovězených otázek. Jednou z nich je eventualita browsování po netu, tedy funkce, jíž aktuálně disponuje konkurenční PS3 a o níž se poslední dny začíná spekulovat i v souvislosti s X360 (další se nabízejí skrzevá dřívější drby).


Ale čeho se jistojistě dočkáme, je příjemná alternativa instalace vybrané hry na HDD konzole, což by mělo minimálně urychlit načítání dat. Takže Arcade model v portfoliu aktuálně dostupných verzí X360 bude nutně potřebovat "malé" vylepšení, poněvadž s jeho paměťovou kartou, jakožto jediným záznamovým médiem, byste díru do světa neudělali…


Potěšující je zejména pohled na příchozí 3D avatary (z dílny studia Rare), které lze jednak upravit dle vlastních preferencí a druhak se s nimi posléze zapojit do chatu určenému až pro osm hráčů. S vybranou skupinou lidí se můžete takto "prokecat" i skrze level vybrané hry.


Plánuje se sdílení fotek, se kterými se tak bude možné pochlubit veřejnosti. Pravidelné tipy a rady ohledně herních novinek a hitů, rozhovory s vývojáři, ale také s hvězdami hudebního nebe, apod. Obé pochopitelně jako záznam, nikoliv jako eventuální pokec hráče s celebritou.


Microsoft se přitom tváří, že by se díky New Xbox Experience měla zpřehlednit multimediální nabídka na Xbox Live, byť kupř. unikátní streamování TV produkce je dostupné pouze za velkou louží. Nicméně můj první dojem z obrázků je spíše rozpačitý, dost možná způsobený faktem, že změny jsou opravdu hodně zásadní a na současný interface jsem si již zvykl.
zdroj: CVG

mart

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.