zavřít

U vývojářů Far Cry řádila policie

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Server PC Games přinesl zprávu o ranním policejním zásahu v kancelářích německého studia CryTek, tvůrců očekávané akce Far Cry, a také v soukromých bytech majitelů firmy.

zdroj: Archiv

Důvodem neočekávané návštěvy se stalo udání jednoho z bývalých zaměstnanců CryTeku, podle kterého mělo studio při vývoji používat nelegální software 3D Studio Max a Softimage Maya. První výsledky šetření prý toto nařčení potvrzují a firma prý tvůrcům jiných programů způsobila ztráty dosahující údajně až šestimístné cifry v eurech.

Update 22:00 - UbiSoft se později nechal slyšet, že nemůže komentovat průběh vyšetřování, ale doufá v absenci nelegálního software. Fungování CryTeku se nicméně podle UbiSoftu vrátilo do normálu dnes odpoledne a celá kauza prý nebude mít žádný dopad na vydání Far Cry. Hra se totiž v současné době finišuje a datum vydání se plánuje už na konec března.

Update 23:00 - se svým vyjádřením ve formě tiskové zprávy přispěchal i samotný CryTek sídlící v bavorském městě Coburg. Jednalo se podle něj o nařčení z používání více kopií software, než mají počet zakoupených licencí. K žádnému zabavování věcí nebo zatýkání lidí ale nedošlo, vyjasňování záležitosti s policií je prý pouze zdrželo 3 hodiny.

kate&jd

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.