Srovnání grafiky Gran Turismo 5 a GRID
zdroj: tisková zpráva

Srovnání grafiky Gran Turismo 5 a GRID

24. 3. 2008 19:19 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Městský nástupce TOCY by v některých ohledech mohl fotorealistické PS3 závody trumfnout.

Poměřovat vedle sebe již vydanou a teprve chystanou hru by se obecně nikdy nemělo. Může dojít k odkladu a všelijakým úpravám, můžeme být obětí marketingového klamání nebo v tom může být nějaký jiný zádrhel. Fanstránka PS3Addict přesto neodolala a rozhodla se dát vedle sebe dvoje závody, které si to spolu rozdají o titul pro nejkrásnější hru žánru - minimálně prvního pololetí, než přifrčí nové NFS nebo příští projekt tvůrců Project Gotham Racing pro Activision. U červnového Race Driver GRID byl autor srovnání omezen pár desítkami zatím uvolněných obrázků a proto nemohl vždy srovnat vyloženě podobné scény, pohledy kamer nebo modely aut.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

Prozatím to vypadá, že GRID trumfne GT5P v propracovanosti palubní desky a pestrosti silničního povrchu. Ve ztvárnění činžáků, pamětihodností města a diváků kolem trati by to mohlo mezi GRID a GT5P skončit nerozhodně. Ve fotorealističnosti vozů možná zůstane králem dílo Polyphony Digital, ovšem je potřeba dodat, že narozdíl od GRIDu nedovoluje jejich poškození.

Důležité také je, že screenshoty z GT5P vybrané sajtou PS3Addict pochází ze speciálního Photo módu a že při vlastním hraní již nepůsobí grafika tak nabušeně (thx Berca za tip, podobně tomu bylo u xboxové Forzy Motorsport 2). U GRID zase jde o vyumělkované oficiální obrázky poskytnuté veřejnosti vydavatelem, takže si vzájemně v tomto směru nemají co vyčítat. Která hra se dle dostupných materiálů líbí více vám?

Oficiálním evropským termínem Gran Turismo 5 Prologue je prostředek tohoto týdne (středa kamenné obchody, čtvrtek PSN), na Xzone ho mají skladem (Praha, Brno, online-shop) už pár dnů za 999 Kč. Pokud nemáte doma PS3 nebo se z jiných důvodů více těšíte na nástupce TOCY, nezapomeňte na populární video z hraní, které se od oněch obrázků kvalitativně nijak neliší.
zdroj: PS3Addict, vlastní

jd

Nejnovější články