Máte námět či připomínku? Napište nám
Spekulace: Windows 8 přijde s možností hrát X360 hry
zdroj: Archiv
Téma

Spekulace: Windows 8 přijde s možností hrát X360 hry

12. 7. 2011 10:33 | autor: Petr Poláček |

Jsou spekulace a spekulace. Některé zhusta připomínají skutečnost, jiné se o to nijak zvlášť nesnaží. Málokdy však o nich můžete říci, že jsou, nebo naopak nejsou pravdivé. Maximálně poznáte, že jsou úplně šílené. A ta následující je jednou z nich. Podle reportu z Insideris.com připravuje Microsoft pro operační systém Windows 8 zásadní herní funkci: možnost přehrávat X360 hry. Zní to šíleně, protože by to zcela eliminovalo potřebu kupovat pod TV konzoli. Ale když report říká, že hlavním motivem je prodloužení životnosti X360 platformy, tak to v jisté rovině uvažování smysl dává. Ta rovina je čistě hypotetická.

Microsoft by něčím podobným bez výraznějších investic otevřel pro X360 celý jeden segment trhu. Nejde totiž jen o klasické hry na discích, jde o Xbox Live, což je pro MS takový malinkatý zlatý důl. Takhle by to dávalo smysl, že by kvůli tomu došlo k nedávnému přesunu obchodu v rámci Games for Windows Live pro Xbox.com? Proč ne, Windows Mobile 7 (kterému se prostředí Windows 8 velmi podobá) základní propojení s Xbox platformou nabízí.

Spouštění (pardon, spíše emulace) X360 obsahu pod Windows 8 by dle dostupné informace vyžadovalo pravidelný poplatek, zřejmě na úrovni předplatného XBL Gold (pro změnu naše spekulace) a museli byste se obejít bez cross-platformové kompatibility (společné hraní lidí s PC a X360 verzí hry v MP), údajně kvůli nekompatibilitě ovladačů. V rámci velkého obrazu jsou to však prkotinky.

Znovu připomínáme, že se jedná o spekulaci ze zdroje, který snad nikdo do dneška pořádně neznal. O jakékoli vzdálené věrohodnosti se tedy v tuto chvíli nedá z opatrnosti hovořit, rozhodně to však zní velmi zajímavě. Dnešní průměrný HW (samozřejmě ne kancelářská PC) už výkonově ten z X360 překračuje a v mezidobí, kdy se bude čekat na nástupce X360, by z X360 her pod Windows 8 mohly Microsoftu plynout hezké penízky.

Nehledě na to, že třeba plnohodnotná integrace Xbox Live Arcade v rámci Windows platformy dává smysl už několik let. Kdyby se jen tohle ukázala být pravda, byl by to ze strany MS první opravdu zajímavý krok, který v rámci hraní na PC za poslední roky učinila.

Samotné X360 hry na discích už by hráče na Windows asi moc netrápily s ohledem na to, že exkluzivit je málo a drtivá většina her vzniká pro více platforem. No, uvidíme, co se z toho vyklube. Windows 8 už jsme viděli, ale kdy se tohoto OS, který má přinést největší změny od Windows 95, dočkáme, to ví jen ten nahoře...nebo dole

 

Nejnovější články