Máte námět či připomínku? Napište nám
Sony potvrdila nový model PlayStationu 3
zdroj: Archiv
Téma

Sony potvrdila nový model PlayStationu 3

20. 6. 2011 13:13 | autor: levis |

Update (13:43): Sony potvrdilo nový model PlayStationu 3 i se všemi specifiky: váhou 2,6kg, 320GB harddiskem a spotřebou 200W. V Japonsku se tento model v černé barvě začne prodávat za 35 tisíc jenů, což je okolo 7500 Kč, Sony pro tamní trh chystá také 160GB bundle s hrou Tales of Xilia. Součástí balení je samozřejmě síťový kabel, AV a USB kabel a ovladač Dual Shock 3.

Původní text: Jeden z japonských prodejců zřejmě předčasně odhalil nový model PlayStation 3, který má namísto současných tří kilogramů vážit pouze 2,6 kg a bude vybavený 320GB harddiskem. Oproti současné spotřebě 230W má tento PlayStation ze sítě odebírat jen 200W a kromě toho se zřejmě bude pyšnit novými tlačítky a světly na přední části konzole. O nové verzi PlayStatiou 3 se nejenom na japonských blozích spekuluje už několik týdnů, zvlášť v souvislosti s nedávnými hacky Sony, po nichž chce firma očividně přijít s novým modelem, prý zcela odolným vůči všem útokům zvenčí.

Šéf americké pobočky Sony Jack Tretton mimochodem v rozhovoru s Forbes popřel, že by oznámení Wii U tlačilo firmu k rychlejší práci na PlayStation 3. "Myslím, že PS3 se konečně blíží do své vrcholné fáze a že v současné chvíli není technologie, která by mohla hry posunout o tak zásadní krok kupředu oproti PlayStation 3," řekl Tretton.

"Konkurence se jen snaží do svých konzolí přidávat vlastnosti, které už PS3 dávno má. Myslím, že než se vážně začneme bavit o příští generaci PlayStation, bude to ještě nějaký čas trvat," dodal.

Nejnovější články