První ohlasy na anglickou verzi hry Posel Smrti
zdroj: tisková zpráva

První ohlasy na anglickou verzi hry Posel Smrti

9. 11. 2003 23:23 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Hororově laděná adventura Posel Smrti od pražského studia Unknown Identity a Future Games zaznamenala v našich končinách poměrně kladné ohlasy.

U nás na Tiscali Games získala rovnou devadesátku, v recenzi LEVELu 8.6/10 a podobně si vedla i jinde (další výsledky z českých a slovenských médií můžete najít v této sekci na homepage). O to více nás zajímalo, jak si povede ve světě její anglická verze, kterou pod názvem The Black Mirror distribuují The Adventure Company (USA) a DreamCatcher (Evropa).

Zvětšit Americký GameSpot byl ve svém hodnocení tradičně přísný a Posel Smrti si v tamní recenzi vysloužil "pouhých" 5.5/10. Hlavní zápor (a zřejmě dost působivý, protože jeho vyzdvižením celá recenze začíná) spatřuje autor ve špatném, neprofesionálním dabingu (mluví se prý pomalu, nevýrazně). Příběh má podle GameSpotu malý spád, je příliš lineární a postavy v něm jsou těžko uvěřitelné. Pozitiva se naopak údajně dají najít v dobrém ovládání, celkem dlouhé herní době a zajímavých místech, na která během hraní zavítáte. Uznání si zaslouží i některé hádanky.

Další, byť kratičkou, recenzi jsme zaznamenali na serveru PGNx, kde Posel Smrti získal už lepších 8.9/10. Kladně hodnotili především grafické zpracování a animace, vyhovovalo i ovládání a narozdíl od GameSpotu je podle PGNx na úrovni rovněž nadabování. Jak vidíte, zatím nemůžeme dělat žádné velké závěry a raději si počkáme, jakých výsledků dosáhne anglický Posel Smrti neboli The Black Mirror v dalších magazínech.

zdroj: GameSpot, PGNx

kate

Nejnovější články