Máte námět či připomínku? Napište nám
Představení mapy Wake Island z Battlefield 3 DLC
zdroj: Archiv
Téma

Představení mapy Wake Island z Battlefield 3 DLC

19. 5. 2011 14:50 | autor: Aleš Smutný |

O DLC Back to Karkand pro chystaný Battlefield 3 jsme vás již informovali a nyní přichází představení další klasické mapy, Wake Island, z Battlefield 1942.

Právě Wake Island byl první mapou, s níž se seznámil vedoucí designér Battlefield 3 Niklas Fegraeus a prý byl tak uvyklý na Counter-Strike, že během bombardování Zery vzkřikl skoro shakespearovské „To je IMBA! Co je na tom zábavnýho?“ Ale prozřel a poznáme to právě i na oživení téhle mapy ve zmíněném DLC. Osobně jsem sice zaplakal, že nepřišla řada na Market Garden, ale to je na jiné vyprávění.

Ostatně, kdoví, zda by byl zážitek stejný. I Wake Island musel projít úpravami. Frostbite 2 se na něm pozitivně podepsal, přesto prý mapa zůstává věrná původní verzi. Proč je právě Wake Island tak výjimečný? „Miluji tu mapu, protože je tak přímočará. Máte dobrý přehled o veškeré akci a je tu spousta místa pro boj s vozidly. Jako by křičela, že je Battlefieldem“, říká Fegraeus. Vtipné je, že během převádění původní mapy došlo k chybě při přepočtu a mapa měla být větší. Nakonec ale fungovala nejlépe takto.


Navíc je dle Fegraeus mapa skvělá v tom, že tvar pevniny umožňuje nacházet nové cesty. Navíc bychom měli znovu cítit tu unikátní atmosféru, když z letadlových lodí startovala letadla, vy jste stáli u flaku anebo bojovali v pozemních bitvách, případně se plížili jen s nožem a podřezávali protivníky zezadu (tady se autor článku trochu nostalgicky zasnil). Zdá se tedy, že by mohlo být toho DLC dobrým argumentem, proč zvážit předobjednávku BF3. Nicméně vraťme se do minulosti. Jakou mapu byste chtěli z Bf1942 vzkřísit vy? A jaké zážitky s ní máte spojené?

Nejnovější články