zavřít

Pozor, Quake IV demo je virus!

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Pokud náhodou dostanete email s připojeným souborem "quake4demo.exe", rozhodně se neradujte, že Vám někdo zaslal oficiální demoverzi pro Quake 4, který je sice ve vývoji, ale má ještě hodně daleko k nějaké demoverzi.

Jedná se totiž o nový virus (worm) W32.Eira.57344@mm, který stejně jako další současné viry zamoří Váš počítač a začne si přes Váš Outlook vesele posílat kopie sebe sama :) Je zajímavé, že ten kdo vir spustí, uvidí instalační obrazovku "Welcome to Rocket Arena 3, it will also install the full version of Quake 4", což vypadá jako nesmysl už na první pohled, nicméně vir právě počítá s tím, že nešťastník klikne na "Cancel", čímž se spustí aktivaci viru.

Viry jsou poslední dobou vůbec druhou stranou mince vymožeností internetu. Na používání antivirového programu a minimálně týdenní aktualizace virové databáze si už každý zvykl, ale mít denně zahlcenou schránku mailama, které obsahují hlavně nebo pouze viry, to už není nic přijemného (zvlášt když máte jenom dial-up). Navíc se proti tomu nedá moc bojovat. Jen Jd obdrží denně přes 100 virů, které mu nezbývá než mazat a mazat...
zdroj: Symantec

korgull

Novinky na CZC.CZ

 • hra NBA 2K20

  Hry vydané v rámci legendární franšízy NBA 2K se za dlouhé ...

  2499 Kč Koupit
 • hra Wreckfest

  Pravidla jsou od toho, aby se porušovala a tak ve ...

  1599 Kč Koupit
 • hra NBA 2K20 (PS4)

  Hry vydané v rámci legendární franšízy NBA 2K se za dlouhé ...

  1799 Kč Koupit

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.