zavřít

PlayerUnknown‘s Battlegrounds se na konzolích dočká cross-playe

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Zatímco nejpopulárnější současnou battle royale Fortnite si zahrajete napříč platformami, PlayerUnknown‘s Battlegrounds tuhle možnost zatím nenabízí. To by se ale letos na podzim mělo změnit, alespoň na Xboxu One a PlayStation 4. Microsoft to oznámil v pondělí během svého Inside Xbox na Gamescomu.

PUBG Corp v prohlášení uvedla, že meziplatformní hraní byla jednou z hráčsky nejžádanějších funkcí, takže jsou rádi, že jim ji budou moct konečně poskytnout. „Naším prvním cílem bylo umožnit 100 hráčům z obou konzolových základen se spojit v jednom zápasu. Tím druhým cílem pak bylo zlepšit matchmaking, který by se tím měl zkrátit díky větší hráčské základně. Méně čekání, víc nepřátel na bojišti = víc šancí urvat si pro sebe kuřátko k večeři.“

S propojením hráčů i v rámci PC se zatím nepočítá – nejde ani tak o složitost technického řešení, jakož spíš o očividnou výhodu hráčů s klávesnicí a myší.

Společné hraní mezi Xboxem One a PlayStation 4 bude PUBG Corp. testovat na pokusném serveru na konci září, plně funkční v rámci běžných her by pak mělo být od října. Mimo to pak do PUBG už dorazila čtvrtá sezóna s battle passem a hromadou změn včetně těch grafických pro úplně první mapu Erangel. Kromě jiného se na ní teď bude i měnit počasí.

Tagy: online akční multiplayer 3rd person third person

Zdroje: Xbox Wire

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.