Tvůrce PUBG už další battle royale dělat nechce
zdroj: Archiv

Tvůrce PUBG už další battle royale dělat nechce

4. 4. 2019 9:30 | Téma | autor: Patrik Hajda |

Tvůrce PlayerUnknown’s Battlegrounds Brendan Greene se zasloužil o jeden z největších trendů současnosti. Možná je teď víc vidět Fortnite a Apex Legends, ale bez PUBG a Greena by nic z toho nevzniklo nebo nevyšlo v současné podobě. Určitě vás už někdy napadlo, že Greene pravděpodobně nechce do konce života zakotvit u jediné hry. Kam tedy směřují jeho budoucí kroky?

„Herní koncept the last man standing je skvělý, ale už jsem ho udělal. Nemám v plánu vytvořit PUBG 2. Battle royale už jsem dělal, je na čase vyzkoušet něco jiného.“ Tak zní pravděpodobně nejdůležitější Greenovo odpověď v rozhovoru s GamesIndustry.biz. Ať už jeho nový projekt bude cokoliv, nebude to nic vezoucí se na vlně současného fenoménu, který založil.

Greene zůstává ve společnosti PUBG Corp, ale přesouvá se do nové pobočky v Amsterdamu, kde je blíž své rodině žijící v Irsku. Cítil, že tým pracující na PUBG se bez jeho neustálé přítomnosti konečně obejde a postačí, když bude vypomáhat z dálky jako poradce.

V nové pobočce pracuje na něčem prý opravdu speciálním. Dostal totiž jedinečnou příležitost vytvořit tým nazvaný Special Projects, jehož úkolem není rychle něco vydat a vydělat na tom miliony, ale dát si na čas a vymyslet další velký hit.

Nikdo ho prý ale do ničeho netlačí. S enormními příjmy z PUBG si mohou dovolit platit provoz studia bez nějakých podmínek. Sám říká, že tým bude následující rok, dva, tři jen zkoumat nápady, zkoušet je hrát a prostě hledat, co by mohlo být tou další trefou do černého.

Třeba nic nenajdou, a nic se nestane. Výsledky zkrátka nejsou jeho povinností. Spíš jde o možnost naplno rozvinout myšlenky a nebýt přitom rušený termíny. Stále však půjde o onlinové projekty, nicméně tentokrát by to nemuselo být až tak kompetitivní jako PUBG.

Nicméně Greene v rozhovoru dává jasně najevo, že ho těší, jak se žánr battle royale rozrůstá a doufá, že se objeví ještě spousta dalších her na jeho bázi. Sám sní o battle royale For Honor a byl by rád, kdyby se tento žánr naplno dostal do esportu.

Nyní nás tedy čeká delší ticho, ale možná tu za pár let budeme psát o novém převratném typu hry, který totálně pohltí planetu. Ostatně třeba Stadia od Google by mohla dát vzniknout unikátním projektům založených na spojování lidí z celého světa, což je jedním z cílů Special Projects.

Nejnovější články