Paradox si založil vlastní modovací platformu, je dostupná na PC i Xbox One
zdroj: Archiv
Téma

Paradox si založil vlastní modovací platformu, je dostupná na PC i Xbox One

21. 2. 2019 10:54 | autor: Václav Pecháček |

Včera jsme se dozvěděli, že společnost Paradox Interactive zažila nejlepší kvartál ve své historii, aniž by vydala jedinou hru. Neustále totiž podporuje svoje starší tituly spoustou placeného dodatečného obsahu i neplacenými updaty a k jejich dlouhé životnosti stejnou měrou přispívají také uživatelské mody, což sám vydavatel rozpoznal. Díky platformě Paradox Mods bude modování snazší a rychlejší – a hlavně dostupné i na konzolích.

Tedy, zatím se hovoří jen o konzoli od Microsoftu. Paradox Mods totiž funguje na PC a Xboxu One a umožňuje modderům snadno nahrát svůj výtvor do centrální databáze, odkud si ho každý hráč může stáhnout.

K modům se dostanete buď skrze webovou stránku, nebo přímo ve hře, když zvolíte záložku „Mod Manager“. To je tedy ještě o něco uživatelsky příjemnější než se hrabat ve Steam Workshopu, přestože ani to samozřejmě není žádná velká práce – pro PC hráče, kteří jsou zvyklí svoje hry obohacovat o uživatelský obsah, se toho pravděpodobně zas tolik nezmění.

Zato konzolistům se otevírá nový svět. Mody jsou na konzolích poměrně vzácné, takže i třicítka ověřených, otestovaných modifikací pro Surviving Mars momentálně dostupná na Xboxu je velmi pěkná nadílka.

Na počítačích sice platforma podporuje modů daleko víc a kromě Marsu si můžete rozšířit i Stellaris nebo Cities: Skylines, ale mějte na paměti, že tohle je teprve začátek. Obsah do ostatních her od Paradoxu prý dorazí ještě během letošního roku.

Mimochodem, nový update zároveň umožní hráčům na Xboxu ovládat Surviving Mars pomocí myši a klávesnice. Pro budovatelskou strategii to zní jako rozumná volba.

Nejnovější články