Máte námět či připomínku? Napište nám
Randící aplikace od Paradoxu může napovídat novou Vampire: The Masquerade
zdroj: Archiv
Téma

Randící aplikace od Paradoxu může napovídat novou Vampire: The Masquerade

12. 2. 2019 11:03 | autor: Šárka Tmějová |

Pamatujete na Tinder? Kdo z mileniálů by ho neznal, že. Paradox Interactive se rozhodl vzít milostné osudy mladých do vlastních rukou a přišel s vlastní variací s názvem Tender, která vám vyhledá spřízněnou duši ve vašem okolí. Jedním z těch příznivých faktorů k seznámení je přitom vaše krevní skupina a trailer aplikace se nese v podobně krvavém duchu. Čichám, čichám novou upířinu na herním poli!

Paradox totiž tak trochu vlastní White Wolf Publishing, vydavatele série RPG knížek World of Darkness, na kterých jsou založené právě i videohry Vampire: The Masquerade. Tahle firma si navíc před třemi lety zaregistrovala obchodní známku „Vampire Bloodlines“ pro užití v souvislosti s hrami a softwarem, což na jednu stranu vzhledem k názvu RPG z roku 2004 nemusí nic znamenat, na stranu druhou už to v návaznosti na Tender zní celkem slibně.

V té době se spekulovalo, že by na novém upířím RPG mohl spolupracovat Obsidian, jelikož Paradox vydával jejich první Pillars of Eternity a Tyranny, to ale s odkoupením Microsoftem nejspíš padá. Navíc má Obsidian plné ruce práce s The Outer Worlds.

zdroj: Archiv

Paradox koupil White Wolf Publishing od islandských CCP Games v roce 2015 a tehdy na Twitteru ohlásil, že je potřeba do studia vehnat nějakou tu „čerstvou krev“. Pokud práce na hře začaly už před čtyřmi lety, mohli bychom se pokračování Vampire: The Masquerade nadát dokonce dřív, než by se ještě před pár dny zdálo.

Spekuluje se o tom, že by Tender mohl téhle neoznámené hře sloužit jako poslední dobou populární rozšířená realita. Aplikace se v krátkém dotazníku ptá na vaše koníčky, od her, módy a cestování až po čarodějnictví, vraždění a thanatologii, nechá vás, abyste se popsali nějakou negativní emocí, a taky si můžete vybrat, jestli vás víc vystihuje stříkanec krve, Samara, zlý klaun nebo svíjející se červi.

Můžete splnit taky několik výzev a levelovat svůj profil, abyste mohli snáz najít oběti ve svém okolí. Objevil se i tajemný cenzurovaný dopis fiktivního šéfa Tenderu, který dále rozpracovává upírskou tematiku, a v oficiálních videích o ostatních hrách od Paradoxu vyskakují záhadné kódy.

Jestli jsou to šifry nebo části nějakého odkazu, těžko říct, jejich luštění přenechám internetovým detektivům. Pořádného upírského RPG se ale už teď nemůžu dočkat.

Nejnovější články