zavřít

Ochrana Far Cry 2 po vzoru EA her

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Leader na trhu se pozná nejen z výše tržeb a podílu, ale i ze zavádění nových standardů. + GRAFICKÝ TRAILER

zdroj: Archiv Definice leadera na trhu se neodvíjí pouze od výše tržeb, zisku, podílu a souvisejících velkohubých prohlášení. Poznáte ho vždy i podle toho, že konkurence neomylně přebírá jeho nápady nebo postupy, což se týká jakékoli oblasti podnikání i třeba takových funkcí či sekcí na herním webu. Electronic Arts se takto inspirovali "pilotním" BioShockem, u nějž se vše osvědčilo, a jak víte, letos v létě u svých PC her zavedli nový standard v podobě povinné online aktivace. To samé nyní zavádí i jiný velký vydavatel, UbiSoft. První hrou, u níž tento pokus o obranu před piráty použije, nebude nic menšího, než PC verze očekávaného Far Cry 2. Citujeme slova výrobce:

    Far Cry 2 je chráněno programem SecuROM [Online] pro správu digitálních práv. Tento software instaluje na počítač uživatele přídavné moduly pro ochranu proti kopírování a limituje počet instalací. Internetové připojení je vyžadováno pro instalaci / pro první spuštění a odemknutí hry.
Narozdíl od odpoledne je teď tenhle odstavec z francouzské produktové stránky již raději odstraněn a před doplňujícími otázkami novinářů zatím UbiSoft hraje mrtvého brouka. Takže jsme se nedozvěděli, kolikrát vlastně bude člověk smět Far Cry 2 nainstalovat ani zdali bude online aktivace potřebná i pro singleplayer, nebo jestli se týká jen online části hry (jako to například bylo u Mercenaries 2 či Spore). Pokud se k tomu UbiSoft nějak vyjádří, dá se předpokládat něco jako: "Měli jsme na vybranou, buď použití tohoto způsobu ochrany nebo odsunutí PC verze na později". Něco podobného, jako nedávno oficiálně uvedl producent Tom Clancy's Endwar (viz připomenutí Aktualit 8.10.: "Neexistovat pirátství, vyšla by PC verze EndWar v ten samý den co na konzolích, ale takhle by kanibalizovala jejich prodeje," přiznal UbiSoft známou skutečnost).


Far Cry 2 graphics trailer

Far Cry 2 jinak dnes bylo oficiálně prohlášeno za dokončené, což doprovodil nový trailer výše, a znovu se tedy potvrdilo jeho datum vydání příští pátek 24. října v Evropě (21.10. v USA). Jisté je i to, že UbiSoft si PC verzi velice striktně hlídá a odmítal ji dosud poskytnout nejen herním magazínům (těch pár dosavadních recenzentů muselo letět do Montrealu nebo Paříže - kvůli tomu nejspíš budeme muset recenzi napsat z konzolové review-verze), ale dokonce i svým distribučním partnerům na menších trzích, aby vůbec mohli provést betatest lokalizace. Jinak řečeno, vyloučení rizika úniku z těchto sfér je pro výrobce přednější než kvalita překladu nebo eventuální nestihnutí vydání lokalizací v den premiéry. Na druhou stranu, těžko se jim při důležitosti této hry a vynaložení obrovských investic divit, na jejich místě by asi každý postupoval stejně...

zdroj: Archiv zdroj: Archiv zdroj: Archiv
souhrn posledních obrázků

Více o Far Cry 2 přicházejícím souběžně na PC, PS3 a X360 v rozsáhlém dřívějším zpravodajství.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Americký prezident podepsal protipirátský zákon  [14.10.2008 19:19 - levis]
Deset nejotravnějších protipirátských systémů  [5.10.2008 13:13 - campercz]
Sacred 2 s méně otravnou ochranou  [14.9.2008 18:18 - jd]
Zmírnění EA ochrany u Red Alert 3  [10.9.2008 22:22 - jd]
Kterak se další pirát dostal na mizinu  [25.8.2008 12:12 - jester]
Sonda do hlubin pirátovy duše  [18.8.2008 20:20 - jester]
zdroj: PCG, UbiSoft, vlastní

jd

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.