Máte námět či připomínku? Napište nám
Nostalgický krvák WG Realms 2 - Duke jako Heretic a Doom
zdroj: Archiv
Téma

Nostalgický krvák WG Realms 2 - Duke jako Heretic a Doom

6. 7. 2011 13:06 | autor: Marek Král |

Nejmenovaný hráč prohlásil: „Před dvěma–třemi týdny jsem dohrál Crysis. Tohle je lepší!“ A vy to můžete říct taky, jestli na to máte. „Darovanému Dukovi na koule nekoukej,“ znělo kdysi, protože prostě nebyl důvod. Duke Nukem Forever… to už ale taková jistota není. Nám to ale může být srdečně jedno a nejnovější přírůstek do rodiny „Hail to the king, baby!“ můžeme s klidem přeskočit. Nebo vynášet do nebes! Každému, co jeho jest.

Ani Duke se však nebojí kritiky, a když se to občas nepovede, tak holt: „Shit happens,“ jak už tak říkává. A má recht, protože se s ním můžeme řádně vyřádit jednak v původním 3D z roku 1996 (pokud se vám někde válí stařičký kotouč s nostalgickými písmeny CD), jednak máme naději v projektu Duke Nukem 3D: Reloaded (který by měl verzi z ’96. obléct do modernějšího kabátku, leč zatím stále se štítkem „When it's Done“), pak tu pochopitelně máme GOG.com, málem bych opomněl staré diskety z roku 1991 (na kterých Duke vlastně začínal a tenkrát… to ještě běhal pod DOSem), no a pak můžeme obrátit pozornost ke hře WG Realms 2: Siege Breaker, kterou mají na svědomí tito pánové: William Gee, Dan „DeeperThought“ Gaskill a „Cage“, kvůli kterým vlastně celý tento článek vznikl.

Přesně, chlapci vzali verzi z ’96 a prohnali ji „masomlejnkem“ značky: Heretic–Doom–Hexen. Což může být jedinou vráskou na Dukově tváři, jelikož přes všechno hláškování a nakopávání prdelí, se hra prostě tváří jako mix staré klasiky (ke které bych ostatně připojil i Unreal, Serious Sama nebo Witchhaven, kterým je WG Realms 2 docela podobný), a nikoli jako původní Duke. Na věci, že se na starém, ale „vyhnaném“ enginu dosyta a dokrvava vyřádíme, to však nic nemění. Mladá generace si připomene, jak se má dělat akční jízda, a starým harcovníkům ukápne nostalgická slza. Jenom škoda, že úvod je poněkud delší, a než se dostanete k první brokovnici, tak vás to může přivést na černé myšlenky hru vypnout. Byla by to ale škoda, protože s brokovnicí teprve začíná to pravé peklo a Duke hláškuje a morduje armádu temnot.

Všímaví jedinci si možná říkají: „Když je dvojka, musí bejt někde i jednička.“ A mají pravdu. Takže pokud jste hrdými vlastníky Duke Nukem 3D, můžete si od Williama Gee stáhnout mod WGRealms. Ke dvojce nepotřebujete nic, ta je standalone.

Nejnovější články